با پرطرفدارترین غذاهای دنیا آشنا شوید - آکابانو
چاشنیک:غذاها تنوع بسیار زیادی دارند، هر سرزمینی غذاهای مخصوص به خود را دارد که یکی از جاذبه‌های هر کشوری غذاهای خاص و ویژه آن سرزمین است و گردشگران بسیاری ترجیح می‌دهند در زمان رفتن به دیگر کشورها، غذاهای همان‌جا را تجربه کنند.

اما برخی غذاها شهرت جهانی‌تری پیدا کرده‌اند، شاید چون مواد اولیه‌شان در همه‌جای دنیا قابل‌دسترس است یا شاید این که طعمی دارند که مردمان از ملل مختلف آن را می‌پسندند. نتایج یک نظرسنجی در ۱۷ کشور دنیا و از ۱۶۴۲۲ نفر انجام داده، نشان از رواج بیشتر غذاهای غربی در کشورهای مختلف دارد.

غذاهای معروف,غذاهای پرطرفدار ,غذاهای جهانی ,<a style='color:#000' title='نکات آشپزی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/nokat-ashpazi/'>نکات آشپزی</a> و نکات آموزنده در خانه داری


در این نظرسنجی غذاها را به ۱۰ دسته اصلی تقسیم کردند و از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی خواستند آن‌ها را براساس علاقه‌شان مرتب کنند. در این نظرسنجی فست‌فودها جزو پرطرفدارترین غذاهای دنیا قرار نگرفتند، چنان که KFC در رده ۱۰۷ و مک‌دونالد در رده ۱۱۳ قرار گرفت.

اما پرطرفدارترین غذاهای دنیا براساس این نظر سنجی، پاستا است که در انواع و مدل‌های مختلف پخته می‌شود. البته پاستا با اختلاف کمی در صدر این فهرست قرار گرفته و رده‌های دوم و سوم هم به آن نزدیک بوده‌اند.

گفته می‌شود ۳۵۰ شکل مختلف برای درست‌کردن پاستا وجود دارد که معروف‌ترین آن‌ها اسپاگتی، ماکارونی، فوسیلی و لازانیا هستند.

فهرست کامل پرطرفدارترین غذاهای دنیا به شرح زیر است :

۱- پاستا

۲- گوشت

۳- برنج

۴- پیتزا

۵- مرغ (جوجه)

۶- ماهی و غذای دریایی

۷- سبزیجات

۸- غذای چینی

۹- غذای ایتالیایی

10- غذاهای مکزیکی

گردآوری آشپزی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام