چگونه تلخی زیتون را بگیریم؟ - آکابانو

,<a style='color:#000' title='زیتون' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5411.html'>زیتون</a>, تلخی <a style='color:#000' title='زیتون' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5411.html'>زیتون</a>, چگونه تلخی <a style='color:#000' title='زیتون' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5411.html'>زیتون</a> را بگیریم,<a style='color:#000' title='نکات آشپزی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/nokat-ashpazi/'>نکات آشپزی</a> و نکات آموزنده در خانه داری

اگر میخواهید زیتون را خود در منزل عمل آورید این مطلب به شما کمک می کند تا این کار را به بهترین وجه انجام دهید:

اصولا زیتون ها به سه صورت کنسروی - شکسته و بی هسته هستند .

زیتون شکسته زیتو نی است که مراحل روغن گیری آن انجام شده است و زیتون بی هسته همان زیتون کنسروی است (روغن کشی نشده است) و برای تهیه ی زیتون پرورده و یا تزپین کردن با فلفل قرمز و بسته بندی های خوشگل استفاده می شود.


در هرحال همه ی زیتون ها یک تلخی دارند و تنها راه گرفتن تلخی آنها خواباندن در آب نمک و شستشوی چند باره ی آنها است تا طعم تلخی آن به حد مورد انتظار شما از بین برود .( میتوان در روز حدود سه الی چهار بار زیتون ها را می شویم و مجددا در آب نمک بریزیم )

در آخر که طعم مطلوب را پیدا کرد مجددا زیتون ها را در آب نمک بریزید شوری آن به اندازه ای باشد که خوراک آن برای شما مطبوع است (نه بی نمک و نه شور) و مثلا اگر در سطل های پلاستیکی سایز ماست های سه کیلویی می ریزی .روی آن 1 یا 2 قاشق روغن زیتون و گلپر (یک قاشق ) بریز معمولا زیتون را در جای خنک می گذارند وسعی کن این جای خنک یخچال نباشد.


معمولا زیتون‌های سبز یا زیتون‌هایی که اندکی مانده تا رسیده شوند را برای مدتی در محلول‌های قلیایی می‌خوابانند تا تلخی گوشت آنها گرفته شود. سپس مدتی در آب می‌خوابانند و سرانجام در ظرف محتوی محلول کم‌نمک (مخلوط آب، نمک و سرکه) نگه می‌دارند یا اینکه از همان ابتدا فرآیند گرفتن تلخی را تنها با آب‌نمک انجام می‌دهند.

زیتون را به این روش حتی در خانه نیز می‌توان عمل آورد، اما به دلیل وقت‌گیر بودن این فرآیند، بیشتر مصرف‌کنندگان، زیتون آماده را ترجیح می‌دهند. بعضی از زیتون‌ها پس از عمل آوردن سیاه می‌شوند. اگر زیتون پس از بیرون آوردن از قلیاب مدتی در معرض هوا قرار ‌گیرد، رنگش به سیاهی می‌زند. البته رنگ زیتون بیش از همه به نوع آن مربوط می‌شود.

در مورد محلول های قلیایی خوراکی ( ترکیب آب و بی کربنات ها مثل جوش شیرین و آهک (که برای مربای بالنگ استفاده می شود )

<a style='color:#000' title='زیتون' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5411.html'>زیتون</a>,تلخی <a style='color:#000' title='زیتون' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5411.html'>زیتون</a>,چگونه تلخی <a style='color:#000' title='زیتون' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5411.html'>زیتون</a> را بگیریم,, تهیه ی <a style='color:#000' title='زیتون پرورده' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401302592.html'>زیتون پرورده</a>, محلول های قلیایی خوراکی, بی کربنات, <a style='color:#000' title='جوش شیرین' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/11823.html'>جوش شیرین</a> و آهک که برای مربای بالنگ استفاده می شود, <a style='color:#000' title='زیتون' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5411.html'>زیتون</a>, شستشوی, آب نمک, طعم تلخی, <a style='color:#000' title='زیتون' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5411.html'>زیتون</a> شکسته, کنسروی, بی هسته, روغن گیری, اسرار خانه داری, نکات مهم <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>, نکته های مهم <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>, نکات مهم خانه داری, نکات مهم خانه داری


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام