نکاتی درباره سیب زمینی - آکابانو

خانه داری ,اصول خانه‌داری, نحوه نگهداری مواد غذایی
در این مطلب نکات بسیار مفیدی درباره نگهداری و پخت و پز سیب‌زمینی آورده شده است، که حتما برای هر خانم خانه‌داری مفید می‌باشد.

جلوگیری از ترک خوردن سیب زمینی:

اگر می#8204;خواهید هنگام پختن ، سیب زمینی شما ترک نخورد، قبل از پختن قدری کره یا روغن روی سیب زمینی بمالید. با این کار نه تنها سیب زمینی ترک نمی#8204;خورد ، بلکه طعم بهتری هم پیدا می کند.

رفع پوسیدگی سیب زمینی:

اگر سیب زمینی خام شما بر اثر گذشت زمان یا هر علت دیگر نرم و پلاسیده است، آنها را به مدت نیم ساعت درون آب سرد بریزید. دوباره سفت شده و تازگی خود را باز می#8204;یابند.

روش پخت سریع سیب زمینی:

برای این که سیب زمینی#8204;ها سریعتر پخته شود، یک جسم نوک تیز داخل آن فرو کنید، تا سوراخ شود. سپس سیب زمینی#8204;ها را داخل آب جوش بپزید.

روش سرخ کردن سیب زمینی:

بهترین روش برای سرخ کردن سیب زمینی این است که ظرف گودی را انتخاب کردهتا نیمه آن روغن بریزید. بعد از گرم شدن روغن، سیب زمینی#8204;های خلال شده را داخل آن ریخته و بدون هم زدن آن منتظر بمانید، بعد از چند دقیقه سیب زمینی#8204;ها روی روغن قرار می#8204;گیرند. آن ها را بردارید و مقداری دیگر سیب زمینی داخل روغن بریزید. به همین صورت تمام سیب زمینی#8204;ها را سرخ کنید. روغن باقی مانده از این کار سفید است و برای پخت مواد دیگر هم می#8204;توانید از آن استفاده کنید.
منبع:tebyan.net

گردآوری آشپزی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام