کاربرد هایی شگفت انگیز از ساده ترین مواد - آکابانو
,خانه داری و آشپزی,خانه داری,اصول خانه داری,نکات آشپزی و نکات آموزنده در خانه داری

مواد ساده و سهل الوصولی هستند که کاربرد هایی بسیار شگفت انگیز و دور از انتظار دارند و دانستن آن برای هر خانم کدبانویی به مثابه آچار فرانسه در خانه داری است...
* لیمو
این میوه موارد استعمال زیاد دارد، لکه تخم مرغ را از ظروف نقره ای و فلزات آب نقره داده شده و فولاد، پاک می#8204;کند. عاج زرد و وسایل ساخته شده از استخوان را سفید رنگ می#8204;کند و اگر با آب مخلوط شود می#8204;توان آن را برای پاک کردن کلاه#8204;های حصیری به رنگ#8204;های سفید و روشن به کار برد. اگرآن را با آب و نمک مخلوط کنیم در پاک کردن مرمرها اعجاز می#8204;کند چون ماده مخصوص جلادادن وسایل طلایی و نقره ای است.

* پیاز

برای پاک کردن چرم می#8204;توان از آن استفاده کرد. پیاز را ببرید و چرم را با آن مالش دهید. اگر پیاز کثیف شد یک لایه دیگر از آن را ببرید تا دوباره قابل استفاده باشد، این کار را با دستکش پلاستیکی انجام دهید.

* تخم مرغ

سفیده تخم مرغ را به هم بزنید تا تبدیل به کف شود و چند قطره سرکه به آن اضافه کنید تا وسیله خوبی برای پاک کردن اشیای طلاکاری باشد. همچنین اگر آن را با قلم مو روی مبلهای چرمی#8204;بکشیم، زیبایی و طراوت اولیه شان را به آنها بازمی#8204;گرداند.

* قند

اگر یک حبه قند را خیلی کم خیس کنیم، می#8204;توانیم لکه#8204;های سطحی روی لباس حاصله از اطوی داغ را پاک کنیم. همچنین اگر در یک لیتر آب، یک حبه قند حل شود برای آهار دادن روبان#8204;ها مناسب است.

* نمک دریا

اگر نمک دریا را با کمی#8204;آب شیرین مخلوط کنیم برای پاک کردن طلا و وسایل آب طلا کاری شده خیلی مناسب است و اگر آب کافی اضافه شود مایع خوبی برای شستن و تمیزکردن تنگ#8204;های بلور خواهدبود.
لايک انتشار در تلگرام