چطور هم سالم آشپزی کنیم و هم ماهی را با طعم بهتری درست کنیم ؟ - آکابانو
,ماهی    , غذای دریایی ,   <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a> سالم   ,<a style='color:#000' title='نکات آشپزی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/nokat-ashpazi/'>نکات آشپزی</a> و نکات آموزنده در خانه داری

من راهی بسیار جالب برای پخت ماهی کشف کرده‌ام که بسیار سریع بوده و طعم خوبی هم به دنبال خواهد داشت . در واقع ما دستورهای غذایی زیادی داریم که می‌توان آنها را با این دستور ادغام کرد.

سئوال :#8204; چطور می#8204;توانم خیلی سریع و آسان با ماهی، غذایی خوش طعم درست کنم ؟

پاسخ#8211; من راهی بسیار جالب برای پخت ماهی کشف کرده#8204;ام که بسیار سریع بوده و طعم خوبی هم به دنبال خواهد داشت . در واقع ما دستورهای غذایی زیادی داریم که می#8204;توان آنها را با این دستور ادغام کرد.

در ابتدا مقداری آب لیموی تازه بر روی ماهی ریخته و با کمی نمک و فلفل آن را طعم دار کنید . ماهیتابه را با حرارت متوسط به مدت 2 تا 3 دقیقه از قبل گرم کنید .ماهی را بر روی ماهیتابه داغ بگذارید. چون ماهیتابه بسیار داغ است ، ماهی آب نمی اندازد و عصاره آن داخل خودش محفوظ می#8204;ماند . بگذارید برای یکی دو دقیقه بپزد ، که البته این زمان به ضخامت گوشت و میزان پخت مورد نظر شما نیز بستگی دارد. ماهی را برگردانده تا طرف دیگر آن نیز یکی دو دقیقه بپزد . این روش ، روشی سریع و آسان است و این#8204;امکان را فراهم می#8204;کند تا ماهی شما علاوه بر طعم خوب ، سالم و آبدار باقی بماند .

سئوال : آیا می#8204;توانی راه دیگری هم برای پخت ماهی پیشنهاد کنی که راحت و سریع باشد ؟

پاسخ:سبزیجات دلخواه را خرد کرده و در مقدار کمی عصاره مرغ یا سبزیجات بجوشانید ، وقتی که تقریباً پخته شدند ، یک تکه ماهی بر روی آنها بگذارید ، درِ آن را بسته و بگذارید یکی دو دقیقه بپزد . ماهی بر روی سبزیجات بخارپز شده و طعم خوبی هم به عصاره می#8204;دهد . در زمان سرو کردن، با ریختن آب این غذا بر روی آن ، می#8204;توانید همه مواد را با هم میل کنید.

برای داشتن طعمی بهتر می#8204;توانید کمی سبزیجات تازه هم به مخلوط اضافه کنید .

بسیار سریع و آسان، فقط یک ماهیتابه لازم است کهشما طعم مورد نظر خود را از ماهی و سبزیجات پخته و خام بگیرید.

منبع : seemorgh.com

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام