آشپزی سالم با "شوید" - آکابانو
,شوید ,   <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a> سالم  ,  <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a> رژیمی,<a style='color:#000' title='نکات آشپزی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/nokat-ashpazi/'>نکات آشپزی</a> و نکات آموزنده در خانه داری

تابستان، زمانی که ما به دنبال سبک کردن غذاهایمان هستیم ، یکی از بهترین مواد غذایی یعنی شوید را به یاد ما می‌آورد. طعم آن خنکی و تازگی را القا می‌کند

آشپزی سالم با "شوید"

تابستان، زمانی که ما به دنبال سبک کردن غذاهایمان هستیم ، یکی از بهترین مواد غذایی یعنی شوید رابه یاد ما می#8204;آورد . طعم آن خنکی و تازگی را القا کرده و می#8204;تواند غذاها را خوش طعم کند بی#8204;آنکه کالری اضافه ای به آنها بدهد. من شوید را مخصوصاً به همراه غذاهای دریایی سبک مثل ماهی آزاد ، قزل آلا یا گوش ماهی ، خیلی دوست دارم.

هزاران سال است که شوید هم برای پخت و پز و هم برای خواص داروییش مورداستفاده قرار می#8204;گیرد. در حقیقت ، در قدیم شوید را بعد از غذا برای تسکین معده استفاده می#8204;کرده اند. همچنین شوید به عنوان کنترل کنندهباکتریهای بدن و خنثی کننده انواع مختلف سرطان ، شناخته شده است .این یکی دیگر از نمونه های فواید استفاده از گیاهان خوراکی برای سلامت بدن است. یکی از بهترین راه های تسلی دادن معده استفاده مقداری شوید خرد شده ، مخلوط با ماست خالص کم چرب می#8204;باشد.

من وقتی می#8204;خواهم در غذایم از شوید استفاده کنم، سعی می#8204;کنم تا جایی که ممکن است از نوع تازه تر این سبزی استفاده کنم.بلافاصله قبل از مصرف آن را خرد کرده و در آخر پخت به غذا اضافه می#8204;کنم تا طعم دلپذیر آن را حفظ کنم . بهترین حالت این است که از پختن شوید خودداری کرده و آن را به سس یا پاستای آماده ای که از روی حرارت برداشته شده است ، اضافه کنید . اضافه کردن آن به سس سرد هم می#8204;تواند جالب باشد مانند دستور غذایی ما : ماهی آزاد بخار پز شده با سس شوید،مارچوبه و خردل.

این دستور نمونه ای عالی از مصرف شوید برای تزیین ماهی آزاد است که طعمی خنک و جالب به آن داده و برای تابستان بسیار مناسب است.

منبع : seemorgh.com

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام