۵ راه استفاده مفید از تفاله هویج - آکابانو
آکابانو: ۵ راه استفاده مفید از تفاله هویجReviewed by Farnaz on May 27Rating:

۵ دلیل برای اینکه تفاله های هویج را دور نریزید

,[categoriy]

آکابانو: ۵ راه استفاده مفید از تفاله هویج

تفاله هویج

به گزارش آکابانو: ۱#8211; وقتی قصد پخت خورش فسنجان دارید، می توانید به اندازه پودر گردو از این تفاله های نگهداری شده هویج استفاده مجدد کنید. آن ها را در روغن تفت دهید و به خورش بیفزایید. با این کار، خورش فسنجان علاوه بر مزه بهتر، رنگ هویج می گیرد انگار که به آن زعفران زده اید!

۲#8211; وقتی سوپ تهیه می کنید مقداری از تفاله های هویج را در آن بریزید تا هم زودتر بپزد هم این که سوپتان لعاب بیشتری بیندازد.

۳#8211; هنگام پخت کوکوی سبزی یا سیب زمینی، مقداری از تفاله های هویج را به مایه کوکو اضافه کنید (البته بهتر است در این مورد تفاله ها فریز نشده باشند) کوکوی شما خوش طعم تر خواهد شد.

۴#8211; در زمان پخت مرغ، پیاز را رنده کرده، از این تفاله های هویج به آن اضافه کنید تا به مرغ طعم بهتری داده شود و بوی مرغ به شدت کاهش می یابد.
وقتی سوپ تهیه می کنید مقداری از تفاله های هویج را در آن بریزید تا هم زودتر بپزد هم این که سوپتان لعاب بیشتری بیندازد

۵#8211; هنگام پخت برنج، با تفاله های هویج می توانید ته دیگ هویج درست کنید. کمی از آن ها را با ماست و تخم مرغ و زعفران و نمک مخلوط کرده، از برنج آبکش شده یکی دو کفگیر به مواد اضافه کنید و ته قابلمه برنجتان که از قبل روغن در آن داغ کرده اید پخش کنید و برنج را روی آن بریزید. ته دیگی بسیار خوشمزه عایدتان خواهد شد.

منبع: جام جم سرا
لايک انتشار در تلگرام