ماکارونی با والک و قارچ - آکابانو
,انواع <a style='color:#000' title='ماکارونی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/pasta1/'>ماکارونی</a> ، انواع <a style='color:#000' title='پاستا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/pasta1/'>پاستا</a> ، غذا با <a style='color:#000' title='پاستا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/pasta1/'>پاستا</a>


یکی از رایج ترین غذاهایی که با والک درست می شود، والک پلو است ولی آیا شما تابه حال ماکارونی را با این سبزی کوهی امتحان کرده اید. به شما قول می دهیم اگر طعم و مزه والک را دوست داشته باشید، حتما طعم این ماکارونی را هم پسندخواهید کرد. ماکارونی با والک و قارچ برای افرادی که رژیم گیاهخواری دارند، غذای فوق العاده ای است.

 

مواد لازم:

برای 8 نفر
ماکارونی مدل دار          500 گرم
 والک                             300 گرم
 قارچ                             250 گرم
 پیاز بزرگ                    1  عدد
رب  گوجه فرنگی          2 قاشق سوپ خوری
 نمک                              به مقدار لازم
 ادویه کاری                   2 /1 قاشق سوپ خوری


طرز تهیه:

1.   ابتدا والک ها را پاک کنید و بشویید. اگر برگ های والک کوچک است، نیازی به خردکردن آن نیست. سپس باتوجه به اینکه والک معمولا طعم تلخ خاصی دارد و این طعم برای بسیاری خوشایند نیست. بنابراین برای رفع آن، ابتدا قابلمه ای را آب کرده، بگذارید روی شعله اجاق گاز به جوش آید. پس از آن والک ها را داخل آب بریزید و بگذارید پنج دقیقه بجوشد، سپس در سبدی آبکشی کنید، مقداری هم آب روی آن بریزید تا  تلخی موجود در آب آن از میان برود.

2. قارچ را نیز بشویید و به قطعات متوسط خرد کنید. البته اگر قارچ ها ریز هستند، آنها را زیاد خرد نکنید. پیاز را هم پوست کنده، به صورت خلالی خرد کنید.

3. تابه ای آماده کرده، پس از ریختن روغن، پیاز را در آن سرخ کنید و بعد آن را در ظرف دیگری بریزید و قارچ را در روغن تفت دهید. والک را نیز در تابه دیگری سرخ کنید و در پایان، این سه ماده سرخ شده  را با هم مخلوط کنید. این مایه ماکارونی است. برای طعم دارشدن این مایه رب، نمک و ادویه کاری را نیز بریزید. حالا نصف لیوان آب اضافه کنید و کمی حرارت دهید تا آب بجوشد.

4. حالا تابه دیگری آماده کنید و برای ته دیگ نان یا سیب زمینی بگذارید. سپس ماکارونی را که به روش معمول جوشانده و  آبکش کرده اید به همراه مایه به صورت لایه لایه بریزید و بعد مثل همیشه دم کنید.

 

منبع:bartarinha.ir

 

منبع : khorak.com

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام
تگها: