طرز تهیه ماهی قزل آلا رژیمی

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ماهی قزل آلا رژیمی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

ماهی قزل آلا رژیمی,طرز تهیه ماهی قزل آلا رژیمی,روش تهیه ماهی قزل آلا رژیمی

,روش تهیه ماهی قزل آلا رژیمی

مواد لازم ماهی قزل آلا رژیمی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماهی قزل آلا

1عدد (به تعداد نفرات)

100 گرم / 112 کالری

گوجه فرنگی

حلقه شده 2 عدد

100 گرم / 15 کالری

لیمو ترش

تازه حلقه شده 1 عدد

100 گرم / 42 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

پودر زنجبیل

به مقدار لازم

100 گرم / 258 کالری

سیر

به مقدار لازم

100 گرم / 120 کالری

شوید تازه

به مقدار لازم

100 گرم / 25 کالری

طرز تهیه ماهی قزل آلا رژیمی :

*. آکابانو : بهترین روش برای طبخ ماهی قزل آلا به این نحو است که ماهی را شسته و بعد از تمیز کردن داخل شکم آن ، کمی سیر تازه بمالید ، مقداری پودر زنجبیل و نمک به آن بزنید.

*. مقداری شوید تازه درون شکم قرار داده ، بگذارید.یک ساعت داخل یخچال بماند.بعد از یک ساعت ماهی را از یخچال در آورده و با استفاده از برس آشپزخانه کمی روغن (حدود نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون) روی آن بمالید.

*. روی کاغذ آلومینیوم چند حلقه گوجه فرنگی بگذارید ، بعد چند حلقه لیمو ترش ، سپس ماهی را روی گوجه و لیمو ترش قرار دهید و بعد دوباره چند حلقه لیمو ترش و گوجه فرنگی روی ماهی بچینید و سپس کاغذ را محکم ببندید.

*. در فر روی میله های وسط با درجه حرارت 250-220 درجه سانتیگراد قرار دهید ؛ در مدت نیم ساعت یا 45 دقیقه ماهی آماده می شود ، عصاره گوجه و لیمو ترش به خورد ماهی می رود که بسیار خوشمزه است.

نکته قابل توجه :

*. افراد با کلسترول بالا نباید پوست ماهی را استفاده کنند.

خواص شوید :

*. خوردن شبت سرفه و تنگی نفس را بهبود می دهد.مصرف شوید تازه، برای تنگی نفس، سکسکه، ضعف معده و کبد و طحال، سنگ کلیه و مثانه، کولیت، درد مفاصل، درد قاعدگی و بیماری های تناسلی مفید است.شوید تازه، از منظر طب سنتی، تحلیل برنده اخلاط بدن، بازکننده انسداد عروق، اشتهاآور، مدر و قاعده آور است و می تواند با افزایش ترشح انسولین، سطح قند خون را در بیماران دیابتی کاهش دهد. فراموش نکنیم که در مقاله های طب نوین هم تأکید شده است که استفاده از شوید تازه باعث کاهش سطح تری گلیسرید و کلسترول خون می شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام