برنج لقمه ای مقوی برای سحر

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن برنج لقمه ای را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

برنج لقمه ای,طرز تهیه برنج لقمه ای,روش تهیه برنج لقمه ای

برنج لقمه ای خوشمزه

مواد لازم برنج لقمه ای :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

۱ پیمانه

100 گرم / 360 کالری

ماست

دو قاشق

100 گرم / 55 کالری

سیب زمینی آب پز شده

۳ عدد

100 گرم / 114 کالری

آب

۲ پیمانه

100 گرم / 0 کالری

تخم مرغ

1عدد

100 گرم / 147 کالری

فلفل دلمه ای

یک عدد خیلی کوچک

100 گرم / 15 کالری

هویج

1عدد

100 گرم / 40 کالری

پیاز داغ

1عدد

100 گرم / 164 کالری

فیله مرغ

سه عدد

100 گرم / 200 کالری

ابلیمو و نمک

مقداری

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه برنج لقمه ای :

*. آکابانو : برای پختن این غذا ابتدا یک پیمانه برنج خود را با نمک و اب و روغن کته می پزید با این تفاوت که قبل از کشیده شدن کامل آب برنج دو قاشق ماست را به آن اضافه کنید و مجددا آن را مخلوط کنید. برنج باید دم بکشد اما نباید ته بگیرد.

*. وقتی برنج پخت و خنک شد سیب زمینی اب پز شده را رنده کرده ( رنده ریز ) و روی برنج بریزید. یک عدد تخم مرغ را به مخلوط برنج سیب زمینی اضافه کنید و خوب ورز دهید تا مواد چسبندگی پیدا کند. از این مواد به اندازه یک نارنگی بردارید.

*. به صورت گلوله درآورید سپس انگشت سبابه را روی گلوله برنج فشار دهید.آن را به شکل قایق کوچک درآورید و دور آن را با دست شکل دهید. ته قابلمه ای را روغن بریزید و دو عدد سیب زمینی باقی مانده را حلقه حلقه کرده و ته ظرف بچینید.

*. لقمه های قایقی شکل برنج را کنار هم روی سیب زمینی ها بچینید و ۱۵ دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید تا لقمه ها بپزد اما شکل خود را حفظ کند. دلیل چیدن سیب زمینی در کف ظرف در مرحله پخت قایق ها است که این قایق ها بخارپز شوند.

*. ضمن اینکه کف آن ها تغییر رنگ ندهد. لقمه های قایقی شکل را درظرف سرو بچینید داخل هریک را با یک تکه گوشت مرغ مقداری فلفل رنگی و خلال هویج پرکنید و با سبزیجات دلخواه تزیین کنید. بعد از پخت درتابه ای روغن بریزید.

*. پیاز خلال شده را درآن تفت دهید تا کمی سرخ شود سپس فلفل دلمه ای رنگی خلال شده را به آن اضافه کنید و تفت دادن را ادامه دهید.فیله های مرغ را به صورت نوارهای پنج سانتی متری برش دهید و به مواد اضافه کنید.

*. تفت دهید و نمک و فلفل و آبلیمو را به آن اضافه کنید. همان طور که مشاهده کردید این غذا تمامی مواد مورد نیاز بدن را دارد و تا افطار شما را پر انرژی نگه می دارد. ضمن اینکه به سادگی هم خورده می شود.

خواص سیب زمینی :

*. سیب زمینی مهم تر از هر چیز منبع نشاسته (کربوهیدرات) و همچنین مقداری مواد معدنی مانند پتاسیم و کلسیم است.

*. سیب زمینی علاوه بر ویتامین ث حاوی مواد مفید دیگری مثل پتاسیم، فسفر، آهن و منیزیم است.

*. سیب زمینی به علت داشتن ویتامین C زیاد برای مقابله با بیماری اسکوربیت به کار می رود .

*. سیب زمینی دارای آنزیم مهار کننده می باشد. بنابراین ضد سرطان و ضد ویروس است مخصوصاً سیب زمینی در این مورد از شیر یا سویا قوی تر است .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام