سمبوسه رژیمی

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سمبوسه رژیمی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سمبوسه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sondewich1/27656.html'>سمبوسه</a> رژیمی,<a style='color:#000' title='طرز تهیه سمبوسه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/27967.html'>طرز تهیه سمبوسه</a> رژیمی,روش تهیه <a style='color:#000' title='سمبوسه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sondewich1/27656.html'>سمبوسه</a> رژیمی

سمبوسه رژیمی خوشمزه

مواد لازم سمبوسه رژیمی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آرد

یک پیمانه

100 گرم / 360 کالری

نخود سبز آب پز و له شده

نصف پیمانه

100 گرم / 92 کالری

لوبیا سبز آب پز و ریز خرد شده

نصف پیمانه

100 گرم / 30 کالری

برنج نیمه پخته

نصف پیمانه

100 گرم / 360 کالری

فلفل سبز ریز خرد شده

۲عدد

100 گرم / 22 کالری

آب لیمو

۲قاشق مرباخوری

100 گرم / 26 کالری

شکر

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 400 کالری

زنیان

یک قاشق مرباخوری

نامشخص

روغن

نصف قاشق مرباخوری

100 گرم / 900 کالری

نمک و فلفل

به میزان کافی

100 گرم / 0 کالری

روغن

برای سرخ کردن

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه سمبوسه رژیمی :

*. آکابانو : آرد را با کمی آب ولرم مخلوط کنید تا خمیر نرم به دست بیاید. خمیر را به مدت ۱۵ دقیقه کنار بگذارید.در ماهیتابه ای، یک قاشق مرباخوری روغن بریزید و دانه های زنیان را در آن تفت دهید، سپس لوبیا سبز و نخود را اضافه کنید و کمی تفت دهید.

*. در این مرحله آب لیمو، شکر، فلفل سبز، نمک و فلفل و برنج را نیز اضافه کنید و به مدت ۳تا۴ دقیقه تفت دهید،سپس از روی حرارت بردارید و بگذارید کمی خنک شود.با کمی آرد و آب، مایه ای به غلظت خامه برای چسباندن لبه های خمیر تهیه کنید و کنار بگذارید.

*. سپس از خمیر به دست آمده، ۸تا ۱۰ نان گرد و نازک تهیه کنید.درصورت تمایل هر کدام از نان ها را به صورت قیف تا کنید در انتهای آن کمی مایه بریزید و تا بزنید، داخل آن را با مواد پر کنید و لبه آن را ببندید سپس آن را در روغن داغ سرخ و با سس دلخواه سرو کنید.

خواص نخود سبز :

*. نخودفرنگی به عنوان یک پشتیبان برای تولید انرژی، عملکرد سیستم عصبی و متابولیسم کربوهیدرات‏ها شناخته شده است.از این رو مصرف آن در مادران باردار بسیار مفید است.

*. نخودفرنگی به واسطه آن سری از مواد مغذی که برای نگهداری و حفظ سلامت استخوان‏ ها مهم و کارآمد می‏باشد به آمادگی بدن کمک می‏کند. این ماده غذایی سرشار از ویتامین K می ‏باشد.

*. نخود فرنگی منبعی از فولیک اسید و ویتامین B6نیز است. این دو ویتامین در کاهش ساخت هموسستئین که مولکول خطرناکی است کمک می کنند. مطالعه ای نشان داده است که زنان یائسه ای که از کمبود میزان فولیک اسید خود اطلاعی ندارند بوسیله مکملهایی که فولیک اسید دارند، میزان هموسستئین در آنها کاهش می یابد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام