کوکوی اسفناج برای افطار بیماران دیابتی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کوکوی اسفناج را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='کوکو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko1/'>کوکو</a>ی <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>,<a style='color:#000' title='کوکو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko1/'>کوکو</a>ی <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a> و پیازچه,<a style='color:#000' title='کوکو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko1/'>کوکو</a>ی <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a> و <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>

کوکوی اسفناج در فر

مواد لازم کوکوی اسفناج :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

روغن مایع

به مقدار لازم

100 گرم / 900 کالری

تره فرنگی

۲ عدد

100 گرم / 22 کالری

اسفناج تازه

۱۷۵ گرم

100 گرم / 25 کالری

تخم مرغ

۵ عدد

100 گرم / 147 کالری

پیازچه

۴ عدد

100 گرم / 3 کالری

سبزی کوکو

۱۵۰ گرم(حدود ۳ مشت)

نامشخص

گردو

۲۰ گرم

100 گرم / 688 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

توجه : سبزی کوکو شامل گشنیز، جعفری، شوید، تره، پیازچه و کمی نعنا می باشد.

طرز تهیه کوکوی اسفناج :

*. آکابانو : تره فرنگی و اسفناج را خرد می کنیم.پیازچه را نیز ساطوری می کنیم .کمی روغن (حدود ۱ قاشق) را در ماهی تابه می ریزیم تا داغ شود. تره فرنگی های خرد شده را کمی در روغن تفت می دهیم.

*. سپس اسفناج خرد شده را به آن می افزاییم و می گذاریم روی حرارت متوسط ۳ دقیقه بماند تا اینکه کمی نرم شود. تخم مرغ ها را هم زده و اسفناج، تره فرنگی، پیازچه و سبزی کوکو را به آن می افزاییم.

*. سپس نمک، فلفل، گردوی خرد شده را به آن اضافه می کنیم. مواد را در ماهیتابه دارای روغن داغ ( روغن حدود ۳ قاشق غذاخوری ) می ریزیم. درب ماهیتابه را می گذاریم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا بپزد. بعد آن را پشت رو می کنیم تا طرف دیگر آن نیز سرخ شود.

خواص اسفناج :

*. خنک کننده است و برای پائین آوردن تب مفید است . ورم روده کوچک را رفع می کند و برای ورم ریه مفید است .ملین است و یبوست را برطرف می کند .اسفناج برای لاغر شدن و وزن کم کردن مفید است . اسفناج بدلیل داشتن ماده ای بنام اسپیناسین هضم غذا را تسریع می کند . این ماده باعث تحریک معده و ازدیاد ترشحات آن می شود .افزایش ذخایر آهن با مصرف اسفناج ایده مناسبی است به ویژه به این دلیل که در مقایسه با گوشت قرمز منبع شناخته شده ای از آهن است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام