طرز تهیه آش شلغم برای سرماخوردگی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن آش شلغم را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

دستور <a style='color:#000' title='آش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/'>آش</a> <a style='color:#000' title='شلغم' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401302407.html'>شلغم</a>,دستور پخت <a style='color:#000' title='آش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/'>آش</a> <a style='color:#000' title='شلغم' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401302407.html'>شلغم</a>,<a style='color:#000' title='طرز تهیه آش شلغم' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/9872.html'>طرز تهیه آش شلغم</a>

پخت آش های رژیمی

مواد لازم آش شلغم :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

شلغم

۱ کیلو

100 گرم / 25 کالری

عدس

نصف پیمانه

100 گرم / 340 کالری

برنج

۱ پیمانه

100 گرم / 360 کالری

پیاز

۲ عدد

100 گرم / 5 کالری

گوشت چرخ کرده

۳۰۰ گرم

100 گرم / 200 کالری

زیره

به مقدار لازم

100 گرم / 15 کالری

نمک، فلفل، زردچوبه

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه آش شلغم :

*. آکابانو : شلغم ها را خوب بشورید و بدون آن که پوست بکنید مکعبی خردشان کنید (خواص شلغم با پوست بیشتر حفظ می شود) و کنار بگذارید . یکی از پیازها را خلال کرده سرخ کنید .

*. عدس را همراه آب به آن اضافه کنید واجازه بدهید نیم پز بشود .برنج را که قبلا خیس کردید بعد از نیم پز شدن عدس به مواد اضافه کنید و بگذارید تا پخته شود.

*. در این فاصله آن یکی پیاز را رنده کنید و با نمک و فلفل به گوشت چرخ کرده اضافه کنید و خوب مواد را ورز بدهید و از آن ها کوفته قلقلی درست کنید .

*. یک تابه را کمی چرب کنید و قلقلی ها را با شعله نسبتا زیاد داخل آن تفت بدهید .فقط در حدی که آب آن گرفته شود و جمع شود.از آش غافل نشوید و هر از گاهی آن را هم بزنید تا ته نگیرد .

*. برنج که باز شد کوفته ریزه ها را هم اضافه کنید و نمک، فلفل، زردچوبه و زیره ( برای گرفتن سردی برنج و شلغم) را هم به بقیه مواد اضافه کنید.

*. برنج کمی که شکفته شد شلغم ها را هم اضافه کنید و صبر کنید تا آش خوب جا بیافتد . (به حال خودش رها نکنید که ته بگیرد . آرام هم بزنید)

*. وقتی موادتان که پخت ، آش تان هم که جا افتاد .حالا بریزید توی ظرف و با نعناع داغ تزئین کنید و اگه دوست دارید موقع سرو کمی هم آبلیمو داخل آن بریزید.

خواص شلغم :

*. شلغم به دلیل داشتن ویتامین B1 علاج کم خونی است. شلغم برای رشد و نمو استخوانها مفید است. آرام بخش و ترمیم کننده سریع زخم ها بوده و برای تقویت کبد مفید است.

*. شلغم به علت داشتن فیبر، پاک کننده قوی روده هاست و خواص تسکین دهنده شلغم، آن را به داروی طبیعی خواب آور تبدیل کرده است. برای بهبودی شقاق، شستشوی ناحیه مبتلا با آب جوشانده شلغم مفید است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام