خورش سویا و کلم بروکلی، غذایی ضد حساسیت و رژیمی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خورش سویا و کلم بروکلی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

<a style='color:#000' title='خورش سویا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/'>خورش سویا</a> و <a style='color:#000' title='کلم بروکلی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/10163.html'>کلم بروکلی</a>,دستور تهیه 

<a style='color:#000' title='خورش سویا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/'>خورش سویا</a> و <a style='color:#000' title='کلم بروکلی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/10163.html'>کلم بروکلی</a>,تهیه 

<a style='color:#000' title='خورش سویا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/'>خورش سویا</a> و <a style='color:#000' title='کلم بروکلی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/10163.html'>کلم بروکلی</a>

خورش سویا و کلم بروکلی خوشمزه

مواد لازم خورش سویا و کلم بروکلی 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کلم بروکلی

400 گرم

100 گرم / 10 کالری

سویا

2 پیمانه

100 گرم / 380 کالری

پیاز بزرگ

1 عدد

100 گرم / 36 کالری

سیر

4 حبه

100 گرم / 120 کالری

هویج

بزرگ یک عدد

100 گرم / 40 کالری

رب گوجه فرنگی

2 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 76 کالری

روغن

به میزان لازم

100 گرم / 900 کالری

نمک، فلفل و زرد چوبه

مقداری

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه خورش سویا و کلم بروکلی :

*. آکابانو : پیاز را پوست کنده، شسته و خلالی یا نگینی خرد کنید.هویج را هم پوست کنده، بشویید و به شکل دلخواه برش بزنید.در تابه ای روغن ریخته، روی حرارت بگذارید.پس از داغ شدن روغن، پیازها را در روغن تفت دهید.

*. سیرها را هم له کرده و همراه پیاز سرخ کنید.مقداری زردچوبه و فلفل به تابه اضافه کرده و سویای آماده را داخل تابه ریخته و خوب با مواد دیگر مخلوط کنید.بعد از کمی تفت دادن سویا، نوبت به اضافه کردن رب گوجه فرنگی و هویج خردشده است.

*. مدتی که از تفت دادن مواد گذشت مقداری آب به خورش اضافه کنید (تا حدی که روی مواد بیاید ) و اجازه دهید تا هویج بپزد.حدود 10 دقیقه به آخر پخت مانده، کلم بروکلی خردشده را اضافه کرده و بعد از پخت خورش را سرو کنید. این غذا را، هم می شود با نان سرو کرد و هم با برنج.

فوت و فن :

*. 1 - برای آماده سازی سویا آن را به مدت 20 دقیقه تا نیم ساعت در مقداری آب و نمک خیس کنید و بعد از این مدت در آبکش ریخته و با فشردن در دست آب آن را به خوبی بگیرید. حالا سویا آماده استفاده در غذاست.

*. 2 - برای خوش رنگ شدن کلم بروکلی بهترین راه این است که در قابلمه ای مقداری آب و نمک ریخته، روی حرارت بگذارید. پس از جوش آمدن آب کلم بروکلی را در آن انداخته و بعد از مدتی آنها را بیرون آورده و سریع زیر آب سرد بگیرید. این شوک حرارتی باعث ثابت ماندن رنگ سبز کلم بروکلی می شود.

نکته :

*. مقدار سیر در این غذا به سلیقه شما بستگی دارد. اگر دوست ندارید، مقدار آن را کمتر یا حتی حذف کنید.

خواص کلم بروکلی :

خواص کلم بروکلی برای پوست – ضد آفتاب طبیعی

*. یکی دیگر از خواص کلم بروکلی برای پوست محافظت در مقابل اشعه ماورا بنفش (UV) است. این خاصیت کلم بروکلی به دلیل وجود ترکیبی شیمیایی به نام سولفورافان است که قرمزی و التهاب ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش را کاهش می دهد. تاثیرگذاری کلم بروکلی در محافظت از پوست در مقابل اشعه ماورا بنفش به مراتب بیشتر از کرم های ضد آفتاب معمولی است زیرا کرم های ضد آفتاب اشعه ماورا بنفش را جذب کرده و از نفوذ آن به پوست جلوگیری می کنند اما عصاره کلم بروکلی زمانی که به صورت موضعی مورد استفاده قرار بگیرد، مستقیما جذب سلول های پوستی شده با تولید مجموعه ای از آنزیم های محافظ، از پوست در مقابل اشعه ماورا بنفش دفاع می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط