آشنایی با میان وعده های کم کالری - آکابانو


در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن میان وعده های کم کالری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

میان وعده کم <a style='color:#000' title='کالری' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/calorie.html'>کالری</a>,میان وعده های رژیمی,<a style='color:#000' title='آش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/'>آش</a>نایی با میان وعده ها

آموزش پخت غذاهای رژیمی

1- شش پیمانه پاپ کورن مایکروویو شده

*. آکابانو : اگر می خواهید یک میان وعده زیاد ولی کم کالری بخورید، استفاده از پاپ کورن، پیشنهاد خوبی است.

*. همچنین این میان وعده دارای مقدار زیادی فیبر است که می تواند شما را تا مدت زیادی سیر نگه دارد.

*. چربی اشباع شده: 0/5 گرم

*. سدیم: 220 میلی گرم

*. کلسترول: 0 میلی گرم

*. کربوهیدرات: 24 گرم


2- چهارده عدد بادام

*. هنگامی که به آشپزخانه دسترسی ندارید به عنوان مثال زمانی که در ترافیک سنگینی گیر کرده اید و نیاز به خوردن میان وعده ای سالم دارید می توانید 14 عدد بادام بخورید؛ با این کار بدن شما 98 کالری دریافت خواهد کرد.

*. بادام ها سرشار از فیبر و پروتئین هستند و گرسنگی را برای مدت زیادی از شما دور می کنند.


*. چربی اشباع شده: 0/63 گرم

*. سدیم: 0 میلی گرم

*. کلسترول: 0 میلی گرم


3- سیب پخته شده

*. سیب ها یکی از سالم ترین میان وعده ها به شمار می روند و به روش های زیادی می توان از آن ها استفاده کرد. یکی از این روش ها پختن آن است.

*. سیب پخته شده دارای همان مقدار فیبر و ویتامینی است که در سیب تازه وجود دارد. اگر می خواهید سیب شما خوشمزه تر شود می توانید روی آن مقداری پودر دارچین بریزید بدون آن که هیچ کالری به آن اضافه شود.

*. چربی اشباع شده: 0 گرم

*. سدیم: 2 میلی گرم

*. کلسترول: 0 میلی گرم

4- سه چهارم پیمانه قطعات یخ زده انبه

*. قطعات یخ زده انبه را هم به صورت بسته بندی شده و آماده و هم به صورت خانگی می توانید تهیه کنید. استفاده از این میان وعده راه مناسبی برای درفت بتاکاروتن است . سه چهارم پیمانه از قطعات انبه یخ زده دارای فقط 90 کالری است و 60 درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین C را برطرف می کند.


*. چربی اشباع شده: 0 گرم

*. سدیم: 0 میلی گرم

*. کلسترول: 0 میلی گرم


5- برش های سیب با کره بادام زمینی

*. لایه نازکی از کره بدون نمک بادام زمینی را روی سه چهارم پیمانه برش سیب بمالید. مراقب باشید بیش از دو قاشق چای خوری کره بادام زمینی روی برش ها نمالید. این میان وعده دارای 90 کالری است.


*. چربی اشباع شده: 0/8 گرم

*. سدیم: 2 میلی گرم

*. کلسترول: 0 میلی گرم


6- ماست با مغز تخمه آفتابگردان

*. یک قاشق چایخوری مغز تخمه آفتابگردان را درون نصف پیمانه ماست بدون چربی بریزید. مغزها دارای 19 کالری هستند و کل این میان وعده کمتر از نیم گرم چربی اشباع شده دارد. مطمن شوید مغزهایی که استفاده می کنید بدون نمک باشند بخصوص اگر مراقب مقدار سدیم بدنتان هستید.


*. چربی اشباع شده: 0/26 گرم

*. سدیم: 0 میلی گرم

*. کلسترول: 0 میلی گرم


7- بیست عدد پسته

*. از مقدار چربی زیاد موجود در پسته نترسید چرا که اکثر این چربی ها اشباع نشده و یا چربی های خوب برای بدن هستند. با خوردن 20 عدد پسته تنها 80 کالری و کمتر از یک گرم چربی اشباع شده دریافت کنید. پسته ها سرشار از پروتئین، فیبر ویتامین و مواد معدنی کلیدی هستند. بهتر است پسته ها را یا به صورت خام و یا بوداده بدون نمک بخورید.


*. چربی اشباع شده: 0/8 گرم

*. سدیم: 0 میلی گرم

*. کلسترول: 0 میلی گرم


8- موز یخ زده با ماست

*. اگر به دنبال راهی ابتکاری برای اضافه کردن میوه به رژیم غذایی خود هستید موز یخ زده با ماست پیشنهاد خوبی خواهد بود. موزها را پوست کنده و آن ها را به دو نیم تقسیم کنید و مقداری ماست روی آن ها بمالید سپس یک عدد چوب بستنی را درون هریک فرو کنید و درون فریزر قرار دهید. پس از این که موزها منجمد شدند آن ها را از فریزر بیرون آورید و آن را با میل بخورید. هر نصف موز چوب دار، کمتر از 80 کالری دارد.


*. چربی اشباع شده: 0/35 گرم

*. سدیم: 3 میلی گرم

*. کلسترول: 7 میلی گرم


9- یک پیمانه انگور

*. انگورها دارای مقدار زیادی آب هستند و یک پیمانه پر از انگور فقط 62 کالری دارد. آب درون انگورها به شما کمک می کند تا احساس سیری کنید. انگورها سرشار از ویتامین K و منگنز و مقداری فیبر هستند. خوردن تازه یا یخ زده آن خواص فوق العاده ای دارد.


*. چربی اشباع شده : 0/1 گرم

*. سدیم : 2 میلی گرم

*. کلسترول : 0 میلی گرم

خواص انگور :

*. آنهایی که معده ضعیف دارند باید انگور را بدون پوست بخورند زیرا پوست آن دیر هضم است و موجب دل درد ، نفخ و عوارض دیگر می گردد.

*. بهترین میوه برای کسانی است که می خواهند لاغر شوند و بدن خود را از ساید اوریک ، سنگ های صفراوی و مسمومیت های مزمن (مسمومیت از سرب یا جیوه ) پاک کنند.

*. اینگونه اشخاص باید در هر هفته بمدت 2 روز فقط آب انگور بخورند و رژیم آب انگور بگیرند بدین ترتیب که هر دو ساعت یکبار آب انگور تازه را گرفته و بنوشند . مقدر مصرف روزانه تقریبا 2 کیلو گرم است و در این دو روز نباید غذای دیگری مصرف کنند فقط می توانند آب بنوشند.


اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام