سس فرانسوی رژیمی! - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سس فرانسوی رژیمی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
طرز تهیه سس <a style='color:#000' title='پاستا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/pasta1/'>پاستا</a>,تهیه انواع سس,<a style='color:#000' title='غذاهای رژیمی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/regimi1/'>غذاهای رژیمی</a> لاغری

سس فرانسوی رژیمی

مواد لازم سس فرانسوی رژیمی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

روغن زیتون

4 قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

ارده

3قاشق غذاخوری

100 گرم / 500 کالری

نخود پخته

1پیمانه خورد شده

100 گرم / 45 کالری

زرشک

2قاشق غذاخوری

100 گرم / 50 کالری

زعفران آب شده

1قاشق غذاخوری

100 گرم / 320 کالری

نمک، فلفل قرمز

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

لیموترش

به میزان لازم

100 گرم / 9 کالری

طرز تهیه سس فرانسوی رژیمی :

*. آکابانو : نخود را مثل همیشه از یک شب قبل خیس کرده، آب آن را چندین بار عوض کنید و سپس بپزید.نخودهای پخته شده را به همراه بقیه ی مواد در مخلوط کن ریخته و با هم میکس کنید.

*. تا سس یکنواختی به دست آید.این سس کاملا گیاهی و رژیمیست و به دلیل زرشکی که دارد خوشرنگ بوده و بر روی یک سالاد فصل مخصوص (کاهو، هویج رنده شده، ذرت و کمی گردو) بسیار خوشمزه خواهد بود.

خواص زعفران :

زعفران عامل پیشگیری از کاهش دید در سالخوردگی

*. بر اساس تحقیقات مرکز دانشگاهی ایتالیا زعفران در تنظیم کارکرد سلولهای بینایی موثر است و سلولهای بینایی را در مقابل آسیبها محافظت می کند و از پیشرفت بیماریهای چشم جلوگیری می کند و موجب احیای سلولهای آسیب دیده چشم می شود. زعفران در درمان اختلالات لکه زرد شبکیه که در سنین سالخوردگی ایجاد می شود موثر است. مصرف زعفران در رژیم غذایی از پیشرفت بیماریهای ژنتیک چشم جلوگیری می کند و به همین علت مصرف متعادل آن به سالخوردگان و افراد مبتلا به بیماری های چشم توصیه می شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام