ماکارونی رژیمی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ماکارونی رژیمی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='ماکارونی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/pasta1/'>ماکارونی</a> رژیمی,<a style='color:#000' title='ماکارونی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/pasta1/'>ماکارونی</a> رژیمی آی سودا,<a style='color:#000' title='سالاد ماکارونی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/6248.html'>سالاد ماکارونی</a> رژیمی

پخت ماکارونی رژیمی

مواد لازم ماکارونی رژیمی 3 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

اسپاگتی

400 گرم

100 گرم / 342 کالری

هویج پخته شده

2 عدد متوسط

100 گرم / 40 کالری

نخود سبز پخته شده

1 استکان سرخالی

100 گرم / 92 کالری

لوبیا سبز پخته شده

200 گرم

100 گرم / 25 کالری

قارچ

6 عدد

100 گرم / 27 کالری

پیاز

1 عدد بزرگ

100 گرم / 5 کالری

سیر

2 حبه یا پودر سیر 1 قاشق چایخوری

100 گرم / 120 کالری

رب گوجه فرنگی

3 قاشق غذا خوری سرخالی

100 گرم / 76 کالری

نمک و فلفل قرمز

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه ماکارونی رژیمی :

*. آکابانو : ابتدا پیاز و هویج(میتوانید هویجها را بشکل حلقه حلقه هم خرد کنید)را بشکل خلالی خرد میکنیم و بعد از آن هر کدام از لوبیاها را با چاقو به 3 قسمت مساوی خرد میکنیم و بعد از آن هر کدام از قارچها را 3 قسمت کرده.

*. پیاز را داخل قابلمه یا تابه مورد نظر ریخته و با کمی روغن،خیلی کم تفت میدهیم و بعد از آن سیر را ریز خرد میکنیم و کمی تفت میدهیم و بعد از آن همه مواد را داخل ظرفمان ریخته و کمی تفت میدهیم و در آخر یک استکان آب داخل موادمان میریزیم و میگذاریم.

*. 10 دقیقه بپزد.قابلمه مناسبی را آب می کنیم و می گذاریم تا آب بجوشد.یکی دو قاشق روغن مایع یا روغن زیتون و نصف قاشق نمک در آب جوشان می ریزیم و اسپاگتی ها را داخل قابلمه ریخته (میتوانید از وسط نصفشان کنید یا درسته بریزید.

*. خود من همیشه درسته میریزم)و می گذاریم اسپاگتی ها کاملا نرم شود ولی له نشود.آنها را در صافی می ریزیم و کمی آب ولرم روی آنها میریزیم و میگذاریم تا آب آن گرفته شود و بعد از اینکه آب آن رفت در پرف مودرن نظر ریخته و موادمان را روی آن میریزیم و نوش جان میکنیم.

ممکنه سوال خیلی از شما عزیزان باشه که چرا اسپاگتی را دم نمیکنم؟

*. خود من هیچ وقت دم نمی کنیم چون به نظر من خاصیت اون از بین میره و به قول پرگل عزیز نشاسته آن کمتر جذب بدن میشود و در نتیجه باعث میشه که انسان کمتر چاق بشه.ولی شما اگر دوست دارید میتوانید آن را دم کنید.

خواص هویج :

*. هویج، تصفیه و تمیز کردن کبد را با خارج کردن صفرا و چربی ها انجام می دهد و کلیه ها را تقویت می کند.

*. خوردن هویج برای تمیز کردن و استحکام دندان ها مفید است.

*. هویج دارای هورمونی است که مانند انسولین عمل می کند و قند خون را تنظیم می کند. لذا برای بیماران دیابتی بسیار مفید است.

*. افراد زیادی هستند که برای محافظت پوست شان در برابر اشعه خورشید، هویج می خورند.اما شما مراقب باشید، زیرا هویج پوست تان را از سوختگی آفتاب محافظت نمی کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام