طرز تهیه ماهی قزل آلای رژیمی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ماهی قزل آلای رژیمی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم ماهی قزل آلای رژیمی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماهی قزل آلا

به تعداد نفرات

100 گرم / 112 کالری

گوجه فرنگی حلقه شده

2 عدد

100 گرم / 15 کالری

لیمو ترش تازه حلقه شده

1 عدد

100 گرم / 9 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

پودر زنجبیل

به مقدار لازم

100 گرم / 258 کالری

سیر

به مقدار لازم

100 گرم / 120 کالری

شوید

به مقدار لازم

100 گرم / 25 کالری

طرز تهیه ماهی قزل آلای رژیمی :

*. آکابانو : بهترین روش برای طبخ ماهی قزل آلا به این نحو است که ماهی را شسته و بعد از تمیز کردن داخل شکم آن ، کمی سیر تازه بمالید ، مقداری پودر زنجبیل و نمک به آن بزنید.

*. مقداری شوید تازه درون شکم قرار داده ، بگذارید یک ساعت داخل یخچال بماند.بعد از یک ساعت ماهی را از یخچال در آورده و با استفاده از برس آشپزخانه کمی روغن (حدود نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون) روی آن بمالید.

*. روی کاغذ آلومینیوم چند حلقه گوجه فرنگی بگذارید ، بعد چند حلقه لیمو ترش ، سپس ماهی را روی گوجه و لیمو ترش قرار دهید.بعد دوباره چند حلقه لیمو ترش و گوجه فرنگی روی ماهی بچینید و سپس کاغذ را محکم ببندید.

*. در فر روی میله های وسط با درجه حرارت 250-220 درجه سانتیگراد قرار دهید ؛ در مدت نیم ساعت یا 45 دقیقه ماهی آماده می شود ، عصاره گوجه و لیمو ترش به خورد ماهی می رود که بسیار خوشمزه است.

نکته قابل توجه :

افراد با کلسترول بالا نباید پوست ماهی را استفاده کنند.

خواص شوید :

*. از شوید برای دل درد در حیوانات نیز استفاده می شود ودام درن قدیم بخوبی به این موضوع واقف بودند . مثلا برای گوسفند و بز کافی است که مقدر 30 گرم تخم شوید به آنها داد که نفخ و دل درد را ساکت کنند.

*. در مورد بیمارانی که مبتلا به استفراغ شدید هستند و هیچ غذایی حتی آب را نمی توانند در معده خود نگاهدارند بهترین درمان شود است . این نوع بیماران باید دم کرده شود را آهسته آهسته بنوشند.در چین حتی شود را برای کمردردهایی که بعلت انقباض عضلانی باشد بکار میبرند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام