طرز تهیه کشک و بادمجان رژیمى - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کشک و بادمجان رژیمى را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه <a style='color:#000' title='کشک' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/10068.html'>کشک</a> و بادمجون رژیمى,طرز تهیه <a style='color:#000' title='کشک' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/10068.html'>کشک</a> و <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a>,<a style='color:#000' title='کشک' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/10068.html'>کشک</a> و <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a> رژیمى

آموزش کشک و بادمجون رژیمى

آماده سازی : 45 دقیقه

پخت : 30 دقیقه

مواد لازم کشک و بادمجان رژیمى :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

بادمجان متوسط

4 عدد

100 گرم / 17 کالری

پیاز

1 عدد

100 گرم / 5 کالری

سیر

6 عدد

100 گرم / 120 کالری

طرز تهیه کشک و بادمجان رژیمى :

*. آکابانو : دو عدد از بادمجان ها را به هر طریق که مایلید کبابى کنید.( منقل / فر ) و بعد از اینک خنک شد پوست آن را جدا کنید و به قطعات کوچک خرد کنید ، داخل ماهیتابه کمى پیاز را تفت دهید به آن سیر ریز خرد شده و یا له شده را اضافه کنید.

*. کمى زرد چوبه و نمک بریزید ، بادمجانهاى کبابى را هم اضافه کنید ، حالا دو عدد بادمجانى که باقى مانده را هم پوست بگیرید و به برشهاى کوچک تقسیم کنید و به بقیه مواد اضافه کنید درب ظرف را گذاشته و با حرارت خیلى ملایم اجازه دهید بادمجانها کاملاً پخته و نرم شوند.

*. به طورى که آبى نداشته باشند " چون درب ظرف بسته است غذا خودش آب میاندازد" زمانى که مطمئن شدید بادمجانها کاملاً پخته ، داخل ظرف سرو کشیده و روى آن را با نعناع داغ ، سیر داغ ، پیاز داغ ، گردو و زعفران و کشک تزئین کنید.

نکته در تهیه کشک و بادمجان رژیمى :

*. اگر فقط دو عدد از بادمجان ها را کبابى کردیم فقط به خاطر عطر و بوییست که به غذا میدهد . چون زمانى که کبابى میشوند گوشت شان هم کمى کمتر میشود ... وترجیح میدهم بادمجان هاى دیگر کامل و گوشتى استفاده شوند.

*. من در تفت دادن یک عدد پیاز هم فقط از یک قاشق غذا خورى روغن استفاده کردم.در صورت تمایل میتوانید 1/2پیمانه کشک را در آخر پخت اضافه کنید خوب هم بزنید بعد از چند دقیقه از روى حرارت برداشته و روى آن را تزئین نمائید.

خواص بادمجان :

*. ریشه بادمجان و شاخه های خشک شده و برگهای آن اثر بند آورنده خون را دراست و قابض بوده و می توان در آن برای درمان احتلام بانه و انواع خونریزیها استفاده کرد.

*. بادمجان پادزهر خوبی برای مسمومیت های حاصل از خوردن قارچ سمی است .

*. خوردن بادمجان گرفتگی رگها را باز می کند و شخص را ازخطرسکته قلبی محفوظ می درد .

*. بادمجان برطرف کننده یبوست است .

*. برگ ها و پوست سیاه بادمجان را اگر بجوشانند این جوشانده درمان اسهال خونی است .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام