طرز تهیه پیتزای مرغ و سیب زمینی برای بیماران قلبی - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پیتزای مرغ و سیب زمینی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
<a style='color:#000' title='پیتزا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/piza1/'>پیتزا</a> مرغ و <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>,طرز تهیه <a style='color:#000' title='پیتزا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/piza1/'>پیتزا</a>ی مرغ و <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>,پخت <a style='color:#000' title='پیتزا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/piza1/'>پیتزا</a>ی مرغ

پیتزا مرغ رژیمی

مواد لازم پیتزای مرغ و سیب زمینی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خمیر پیتزا

1 عدد بزرگ (30 سانتی متر)

100 گرم / 250 کالری

پوره ی سیب زمینی شیرین

1 فنجان

100 گرم / 75 کالری

پنیر موزارلا کم چرب

نصف فنجان

100 گرم / 286 کالری

سینه ی مرغ پخته و خرد شده

1 عدد

100 گرم / 200 کالری

پیاز قرمز نگینی شده

یک چهارم فنجان

100 گرم / 36 کالری

فلفل دلمه ای قرمز نگینی شده

1 عدد

100 گرم / 15 کالری

طرز تهیه پیتزای مرغ وسیب زمینی :

*. آکابانو : فر را روشن کنید (درجه ی 220 سانتی گراد) تا داغ شود.پوره ی سیب زمینی شیرین را روی خمیر پیتزا پهن کنید.روی آن را با پنیر، پیاز نگینی شده فلفل دلمه ای و مرغ تکه تکه شده بپوشانید.

*. پیتزا را به مدت 10 دقیقه داخل فر که از قبل روشن کرده اید قرار دهید تا پنیر آن کاملاً طلایی شود.پیتزا را از فر در آورده و تقسیم کنید و با سالاد فصل سرو کنید.

خواص سیب زمینی :

*. سیب زمینی علاوه بر ویتامین ث حاوی مواد مفید دیگری مثل پتاسیم، فسفر، آهن و منیزیم است.

*. سیب زمینی به علت داشتن ویتامین C زیاد برای مقابله با بیماری اسکوربیت به کار می رود .

*. سیب زمینی دارای آنزیم مهار کننده می باشد. بنابراین ضد سرطان و ضد ویروس است مخصوصاً سیب زمینی در این مورد از شیر یا سویا قوی تر است .

*. پوست سیب زمینی مانند پوست میوه ها و سبزیجات دارای ماده آنتی اکسیدان است بنابراین از پیر شدن سلول ها و نیز از بوجود آمدن سلول های سرطانی جلوگیری می کند .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام