ماست را با این غذاها نخورید - آکابانو
,بدن, مراقبت از بدن, جذب,<a style='color:#000' title='غذاهای رژیمی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/regimi1/'>غذاهای رژیمی</a> انواع غذای رژیمی

میزان زیادی کلسیم و آهن وارد بدن شود اما میزان جذب آن کمتر از میزان وجود آن‌ها در غذا و بدن بوده و میزان جذب آن‌ها بسیار کمتر خواهد شد.

عادات ناصحیح غذایی و همراه کردن بعضی از آن#8204;ها با هم قدرت جذب بعضی املاح و ویتامینها را کاهش می#8204;دهد.
ماست از جمله لبنیاتی است که برای بدن لازم و ضروری است، در عین حال گوشت نیز با پروتئین و ویتامین ۱۲ B موجود در آن از جمله مواد مورد نیاز انسان است اما در صورت مصرف همزمان این دو با هم، میزان جذب آهن توسط بدن کاهش می#8204;یابد.
دلیل این امر یکی بودن ناقل این دو خوراکی است، خوردن گوشت و ماست با هم موجب می#8204;شود میزان زیادی کلسیم و آهن وارد بدن شود اما میزان جذب آن کمتر از میزان وجود آن#8204;ها در غذا و بدن بوده و میزان جذب آن#8204;ها بسیار کمتر خواهد شد.
حتی#8204;الامکان باید یک ساعت پس از مصرف غذای گوشتی، ماست خورده شود و یا اگر به هر دلیلی امکان خوردن ماست ساعاتی بعد از مصرف غذا نیست، بهتر است ابتدا غذا صرف شود و سپس در اتمام غذا، ماست بخورید. در #8204;#8204;نهایت نیز اگر کودکان یا افرادی که نمی#8204;توانند هر کدام از آن#8204;ها را به تنهایی مصرف کنند خوردن هر دو ماده با هم منع نمی#8204;شود.منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام