چیپس سیب میان وعده ای سالم برای کودکان - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن چیپس سیب را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

چیپس <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>,چیپس سیب,چیپس سیب درختی

چیپس سیب زمینی بدون روغن

مواد لازم چیپس سیب 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آب

دو پیمانه

100 گرم / 0 کالری

شکر

یک و نیم پیمانه

100 گرم / 400 کالری

آب لیموی تازه

3-2 عدد لیمو

100 گرم / 42 کالری

سیب

دو عدد ترد و خوش طعم

100 گرم / 55 کالری

طرز تهیه چیپس سیب :

*. آکابانو : در یک قابلمه کوچک، آب و شکر را با هم مخلوط کرده و روی حرارت متوسط آن ها را بجوشانید، سپس آن ها را کنار بگذارید تا خنک شوند.سیب ها را روی یک سطح صاف قرار داده و با استفاده از نوک یک چاقوی تیز، سر و ته آن ها را درآورید.

*. سیب ها را به صورت افقی روی سطح قرار دهید و تا حد امکان آن ها را به صورت نازک ببرید.همانطور که هر قطعه را نازک می برید، تخم های آن ها را نیز جدا کنید و روی آن ها آب لیمو بپاشید.سپس آن ها را درون شربتی که تهیه کرده اید.

*. به مدت 3-2 ساعت یا طی شب، قرار دهید.فر را از قبل روی حرارت 200 درجه فارنهایت گرم کنید.سیب ها را از درون شربت بیرون آورده و آن ها را با دستمال آشپزخانه خشک کنید و به صورت یک لایه روی کاغذ مخصوص پخت در سینی فر بچینید.

*. نکته: در این قسمت برای این که به هنگام پخت، کاغذ پخت روی سیب ها تا نخورده و برنگردد بهتر است روی سر و ته کاغذ را یک وسیله سنگین مانند قاشق قرار دهید.سیب ها را تا زمانی که ترد شده (حدود یک ساعت) درون فر حرارت دهید.

خواص سیب ترش :

*. خواص سیب ترش سیب ترش قابض است و حالت استفراغ و دل بهم خوردگی را از بین می برد.

*. سیب ترش را بپزید درمان اسهال خونی است.

*. آب سیب ترش مخلوط با انار برای تقویت معده و درمان اسهال و دل بهم خوردگی بکار می رود.رب سیب ترش علاج اسهال ، استفراغ و درد و غم است.

*. مربای شکوفه سیب برای ضعف معده و ازدیاد نیروی جنسی مفید است.

*. سیب ترش برای آنهائی که مزاج گرم دارند بسیار مفید است بالعکس آنهائی که مزاج سرد دارند باید سیب شیرین بخورند سیب در قدیم معالج بیماری نقرس و بیماریهای عصبی بوده است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام