خوراک قارچ با برنج ، غذایی ضدفشار خون و سکته! - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خوراک قارچ با برنج را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
خوراک <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> با برنج,مواد لازم 

خوراک <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> با برنج,طرز تهیه 

خوراک <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> با برنج

درست کردن خوراک قارچ با برنج

مواد لازم خوراک قارچ با برنج 2 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

2پیمانه

100 گرم / 360 کالری

قارچ

150 گرم

100 گرم / 27 کالری

پیاز

یک عدد بزرگ

100 گرم / 5 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

ادویه کاری

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 0 کالری

سینه مرغ آب پز شده

یک عدد بزرگ

100 گرم / 200 کالری

کره

150 گرم

100 گرم / 737 کالری

زعفران آب کرده

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 310 کالری

طرز تهیه خوراک قارچ با برنج :

*. آکابانو : ابتدا پیازها را به صورت خلال خرد کنید، در کره تفت دهید و نمک و ادویه کاری را به پیاز اضافه کنید. زمانی که پیازها طلایی و نرم شدند قارچ های خرد شده را به پیاز اضافه کنید، شعله گاز را کم کنید و صبر کنید تا قارچ ها پخته و نرم شوند.

*. سینه مرغ آب پز شده را خلال خلال کنید و به مواد اضافه کنید. وقتی تمام مواد با هم مخلوط شدند زعفران را داخل خوراک بریزید و بعد از 5 دقیقه از روی حرارت بردارید. خوراک آماده شده را لابه لای برنج آبکش شده بریزید و روی حرارت بگذارید تا برنج دم بکشد و بپزد.

خواص قارچ :

*. هزاران سال است که قارچ، هم به عنوان ماده غذایی مناسب و هم برای اهداف و مصارف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه هم به صورت طبیعی در مناطق کوهستانی و مرطوب می روید و هم به صورت گلخانه ای پرورش داده می شود. قارچ ها فاقد ریشه، ساقه و برگ هستند. به علت فقدان سبزینه، قادر به سنتز مواد آلی نیستند در نتیجه به صورت ساپروفیت روی مواد آلی مرده گیاهی و جانوری یا به صورت انگل روی یاخته های زنده یا داخل آنها زیست می کنند. بیش از 90 نوع قارچ خوراکی تولید می شود و اغلب آنها در گروه سبزیجات قرار می گیرند.

*. قارچ ها به صورت سمی نیز در طبیعت وجود دارند. هرچند از نظر شکل ظاهری قابل تشخیص هستند ولی حتما به این نکته توجه داشته باشید که قارچ ها را از مراکز مطمئن خریداری کرده و از مصرف قارچ های پلاسیده و تغییر رنگ داده خودداری کنید.

*. به گفته متخصصان، قارچ ها منبعی غنی از ماده معدنی پتاسیم هستند که به کاهش فشار خون بالا و نیز کاهش خطر سکته مغزی کمک می کنند. علاوه بر این، برای این که تمام مواد مغذی به بهترین صورت از مواد غذایی جذب شوند بدن نیاز به ویتامین های گروه B دارد و قارچ دسته ای از این ویتامین ها را می تواند تامین کند. قارچ ها منبع سرشاری از ربیوفلائین، نیاسین و سلنیوم هستند. سلنیوم آنتی اکسیدانی است که با همکاری ویتامین E سلول ها را از تاثیرات آسیب رسان و مخرب در امان نگه می دارد.

*. همچنین مصرف سلنیوم در مردان مسن خطر بروز سرطان پروستات را تا 65 درصد کاهش می دهد. همچنین قارچ ها منبع مهمی از اسید فولیک هستند که ویتامین مهمی برای زنان بویژه در دوران بارداری محسوب می شوند و می توان بدون هیچ مشکلی پس از تمیز کردن مصرف کرد. با وجود خواص سرشاری که این خوردنی دارد، متخصصان تغذیه توصیه می کنند اشخاصی که نمی خواهند از گوشت استفاده کنند، برای تامین پروتئین مورد نیاز بدنشان نمی توانند قارچ را جایگزین آن کنند .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام