پیاز سوخاری رژیمی درست کنید - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پیاز سوخاری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
پیاز <a style='color:#000' title='سوخاری' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/gazaye-sokhari.html'>سوخاری</a> حلقه ای,پیاز <a style='color:#000' title='سوخاری' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/gazaye-sokhari.html'>سوخاری</a>,پیاز <a style='color:#000' title='سوخاری' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/gazaye-sokhari.html'>سوخاری</a> به شکل گل

پیاز سوخاری با دلستر

مواد لازم پیاز سوخاری :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پیاز

4 عدد

100 گرم / 5 کالری

سفیده تخم مرغ

2 عدد

100 گرم / 36 کالری

آرد سفید

یک پیمانه

100 گرم / 341 کالری

پودر سوخاری

یک پیمانه

100 گرم / 35 کالری

ادویه مخلوط

یک قاشق سوپخوری

نامشخص

آویشن و پودر سیر

یک قاشق چای خوری

نامشخص

طرز تهیه پیاز سوخاری :

*. آکابانو : سفیده های تخم مرغ رو یا دستگاه بزنین تا کاملاً کف کنه و سفید بشه.ادویه رو با پودر نان سوخاری مخلوط کنید.پودر سیر و آویشن رو با آرد مخلوط کنید.

*. پیاز ها رو درسته پوست کنده و از درازا یک سانتی برش بزنین ولی ته یپاز رو که به ریشه وصله از بیخ نبرین و تا انتها برش ندین که از هم جدا نشن.

*. بعد لایه ها رو با دست از هم جدا کنین و یک ساعت داخل آبسرد خیس کنید. وقتی پیازها خشک شدن، پیاز رو توی آرد بزنید و بعد توی سفیده کف کرده فرو برده.

*. بعد به پودر نان سوخاری آغشته کنین و بعد با اسپری روغن بهشون بپاشین و داخل سینی فر بذارین. فر رو از قبل داغ کنین و روی 200 درجه سانتیگراد تنظیم کنین.

*. مدت بیست دقیقه توی فر بذارین تا سوخاری بشه. با سس ماست و موسیر یا هر سس دیگه ای که مایلین سرو کنین.

نکات :

*. اگه به روغن اسپری بسته بندی دسترسی ندارین از روغن مایع توی ظرف اسپری بریزین و روشون بپاشین. برای داشتن یک بوته پیاز بزرگ، پیازها رو دو نصف کنین و بعداً نصفه ها رو کنار هم بچینین تا یک پیاز بزرگ به نظر بیاد.

خواص آویشن :

*. آویشن دارای اثرات ضدقارچی و ضدباکتریایی قوی است و این خاصیت به دلیل وجود تیمول و کارواکرول در اسانس این گیاه است

*. برای درمان و کاهش ریزش مو کافیست موی سررا با محلول رقیق اسانس آویشن شستشو دهید تا سبب افزایش جریان خون در پوست سر و قوی شود و از ریزش مو جلوگیری کند.

*. در خوردن آویشن نباید زیاده روی کرد زیرا باعث بروز آلبومین در ادرار می شود. همچنین مصرف آن برای زنان حامله و باردار توصیه نمی شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام