سالاد برای نقرسیها - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> رژیمی,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> رژیمی <a style='color:#000' title='برای لاغری' href='http://www.akairan.com/health/chagh1/201401303691.html'>برای لاغری</a>,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> رژیمی خوشمزه

سالاد رژیمی قارچ

مواد لازم سالاد :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیب زمینی

5عدد

100 گرم / 75 کالری

لبو

2عدد

100 گرم / 45 کالری

کرفس

3ساقه

100 گرم / 13 کالری

سفیده تخم مرغ

2عدد

100 گرم / 36 کالری

جوانه ماش

نصف بسته یا 2 فنجان

100 گرم / 357 کالری

ذرت

1فنجان

100 گرم / 80 کالری

سیب

3عدد

100 گرم / 55 کالری

طرز تهیه سالاد :

*. آکابانو : سیب زمینی، لبو، تخم مرغ و ذرت را جداگانه بپزید و همه را خرد کنید. تخم مرغ باید سفت شود و فقط از سفیده آن استفاده کنید.

*. ذرت را هم بپزید و سپس از ساقه جدا کنید.هرگز از کنسرو ذرت استفاده نکنید.کرفس را خیلی ریز ساطوری کرده و سیب را با پوست خرد کنید.

*. تمام مواد را با هم مخلوط کنید و جوانه ماش را نیز به آنها بیفزایید.کمی هم نمک و فلفل به سالاد اضافه کنید. برای تهیه سس می توان از مقداری آب پرتقال و آب نارنج استفاده کرد.

*. کمی روغن زیتون نیز می توانید به آن اضافه کنید.سپس به مدت 10 دقیقه در یخچال قرار دهید. بعد از این مدت سالاد آماده سرو است.

نکات تغذیه ای :

*. در بیماری نقرس مقدار اسید اوریک خون بالا می رود. تغذیه در این بیماری بسیار مهم است و باید غذاهایی مصرف شوند که اسیداوریک را بالا نبرند.

بیماران نقرسی باید از خوردن این غذاها کاملاً پرهیز کنند :

*. مارچوبه، کله ماهی، گوشت قرمز، آب گوشت، سوسیس ، کالباس، انواع ساردین، کنسروها، بادنجان، قارچ ، دل، جگر، قلوه ، غذاهای سرخ شده، آجیل بو داده و خشکبار، غذاهای سنگین و چرب، سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج، حبوبات به خصوص عدس، ماهی ، تخم مرغ، چای و قهوه به علت دارا بودن کافئین.

*. این بیماران باید سعی کنند غذاهایی را که مصرف می کنند به شکل بخارپز یا کبابی و یا در فر پخته شده باشد. همچنین از خوردن سیب غافل نشوند.

خواص کرفس :

*. گیاه کرفس منبعی فوق العاده از ویتامین ث است. این ویتامین به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. مصرف سبزیجات و میوه های غنی از ویتامین ث می تواند علایم سرماخوردگی را کاهش دهد یا از شدت این بیماری بکاهد. بیش از 20 نتیجه تحقیقاتی معتبر نشان می دهد که ویتامین ث بهترین ویتامین برای جنگ با سرماخوردگی است و همینطور با تخریب ناشی از رادیکال های آزاد مقابله می کند.

*. کرفس به طور طبیعی ملین خوبی است و برای درمان یبوست داروی گیاهی موثری به شمار می رود. بنابراین به افراد مبتلا به یبوست توصیه می شود در این فصل بیش از هر چیز کرفس بخورند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام