سالاد برای نقرسیها - آکابانو
,سالاد ,  غذای آسان  ,  غذای سریع  ,غذاهای رژیمی انواع غذای رژیمی

در بیماری نقرس مقدار اسید اوریک خون بالا می‌رود. تغذیه در این بیماری بسیار مهم است و باید غذاهایی مصرف شوند که اسیداوریک را بالا نبرند.
مواد لازم:
سیب زمینی 5عدد

لبو 2عدد

کرفس 2الی 3ساقه
سفیده تخم مرغ 2عدد

جوانه ماش نصف بسته یا 2 فنجان

ذرت 1فنجان

سیب 3عدد


طرز تهیه :

سیب زمینی، لبو، تخم مرغ و ذرت را جداگانه بپزید و همه را خرد کنید. تخم مرغ باید سفت شود و فقط از سفیده آن استفاده کنید. ذرت را هم بپزید و سپس از ساقه جدا کنید. هرگز از کنسرو ذرت استفاده نکنید.

کرفس را خیلی ریز ساطوری کرده و سیب را با پوست خرد کنید. تمام مواد را با هم مخلوط کنید و جوانه ماش را نیز به آنها بیفزایید.

کمی#8204;هم نمک و فلفل به سالاد اضافه کنید. برای تهیه سس می#8204;توان از مقداری آب پرتقال و آب نارنج استفاده کرد. کمی#8204;روغن زیتون نیز می#8204;توانید به آن اضافه کنید. سپس به مدت 10 دقیقه در یخچال قرار دهید. بعد از این مدت سالاد آماده سرو است.

نکات تغذیه ای :

در بیماری نقرس مقدار اسید اوریک خون بالا می#8204;رود. تغذیه در این بیماری بسیار مهم است و باید غذاهایی مصرف شوند که اسیداوریک را بالا نبرند.

بیماران نقرسی باید از خوردن این غذاها کاملاً پرهیز کنند:

مارچوبه، کله ماهی، گوشت قرمز، آب گوشت، سوسیس ، کالباس، انواع ساردین، کنسروها، بادنجان، قارچ ، دل، جگر، قلوه ، غذاهای سرخ شده، آجیل بو داده و خشکبار، غذاهای سنگین و چرب، سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج، حبوبات به خصوص عدس، ماهی ، تخم مرغ، چای و قهوه به علت دارا بودن کافئین.

این بیماران باید سعی کنند غذاهایی را که مصرف می#8204;کنند به شکل بخارپز یا کبابی و یا در فر پخته شده باشد. همچنین از خوردن سیب غافل نشوند.
لايک انتشار در تلگرام