طرز تهیه سالاد رژیمی برای کسانی که رژیم لاغری دارند - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد رژیمی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> رژیمی,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> رژیمی <a style='color:#000' title='برای لاغری' href='http://www.akairan.com/health/chagh1/201401303691.html'>برای لاغری</a>,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> رژیمی خوشمزه

سالاد رژیمی با مرغ

مواد لازم سالاد رژیمی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کالباس

4 ورقه

100 گرم / 300 کالری

خیار شور

250 گرم

100 گرم / 12 کالری

زیتون سبز خرد شده

نصف پیمانه

100 گرم / 140 کالری

گل کلم

یک چهارم بوته متوسط

100 گرم / 10 کالری

هویج رنده شده

دو تا درشت

100 گرم / 40 کالری

گوجه فرنگی

3 تا متوسط سفت

100 گرم / 15 کالری

فلفل دلمه رنگی

یک چهارم

100 گرم / 15 کالری

ماست موسیر

یک پیمانه

100 گرم / 155 کالری

نمک و فلفل

قدری

100 گرم / 0 کالری

نان تست

6 ورق

100 گرم / 265 کالری

طرز تهیه سالاد رژیمی :

*. آکابانو : گل کلم رو با مقدار بسیار کمی سرکه و نمک و آبمدت بسیار کوتاهی بپزید. اینقدر که از خامی دربیاد و مزه دار بشه ولی نرم نشه. سپس آبکش کنین و نمک اضافه رو از روش بشورین. مواد رو نگینی خرد کنین و توی ظرفی بریزین.

*. نان چهارگوش رو تست کنین و مربعی خرد کنین. ماست موسیر و سس فرانسوی رو با هم مخلوط کنین و روی سالاد بریزین. نمک و فلفلش رو اندازه کنین. توی ظرف مناسب بریزین و روش رو تزیین و سرو کنین.

نکته :

*. به جای کالباس میتونین از سینه مرغ ریش شده توش بریزین که خوشمزه تر میشه. فلفل دلمه ای از چهار رنگ نارنجی و سبز و قرمز و زرد استفاده کنین. بهتره نمک زیادی نخورین و به جای خیار شور از خیار سبز تازه رنده شده استفاده کنین.

*. ولی به خاطر بسپارین که خیار تازه باید موقع سرو کردن و در آخرین وهله به سالاد اضافه بشه چون اگه زودتر اضافه کنین با سس و نمک توی سالاد مخلوط میشه و سالاد آب میندازه. میتونین کمی سس فرانسوی با ماست موسیر مخلوط کنین.

خواص کشمش :

*. فیبر باعث جلوگیری از سرطان کولون، کمک در جلوگیری از رشد غیر معمول سلول ها، بیماری ها و همچنین کنترل قند خون را می شود.کشمش را به گوشت اضافه کنید تا مقدار چربی غذا را کم کند و مقدار فیبر و آهن را افزایش و مقدار سدیم را کاهش دهد.آنتی اکسیدان از پیری و بیماری های حاصله از آن می کاهد.کشمش از سرطان جلوگیری می کند.

*. این میوه خشک باعث عملکرد صحیح رگ های بدن می شود.کشمش برای درمان بی نظمی معده و یبوست مصرف می شود. برای جلوگیری از این ناخوشی ها می توانید، 6-5 عدد کشمش را خیس کنید و بعد از چند ساعت، آب آن را بنوشید.تحقیقات نشان داده است که ورزشکارانی که قبل و در حین ورزش، حدود یک فنجان کشمش مصرف می کنند، بهتر از بقیه سلول های بدن را از آسیب حفظ می کنند.کشمش به علت داشتن قند فروکتوز، دارای خاصیت مصرف سریع انرژی و کاهش وزن نیز می باشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام