سوپ سالم پر از ویتامین c - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ ماکارونی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم سوپ ماکارونی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوجه فرنگی خرد شده

۲ فنجان

100 گرم / 15 کالری

هویج خرد شده

۱ فنجان

100 گرم / 40 کالری

ماکارانی پخته شده

یک چهارم فنجان

100 گرم / 300 کالری

روغن زیتون

۱ قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

کره

۱ قاشق غذاخوری

100 گرم / 737 کالری

سیر خرد شده

۱ قاشق غذاخوری

100 گرم / 120 کالری

پیاز خرد شده

نصف فنجان

100 گرم / 36 کالری

پونه کوهی

۱ قاشق غذاخوری

100 گرم / 66 کالری

پودر فلفل قرمز

نصف قاشق غذاخوری

100 گرم / 22 کالری

نمک و فلفل

برای طعم دار کردن

100 گرم / 0 کالری

شکر

کمی

100 گرم / 400 کالری

جعفری

یه شاخه

100 گرم / 25 کالری

طرز تهیه سوپ ماکارونی :

*. آکابانو : روغن زیتون و کره رو در یه ماهیتابه گود داغ کرده و سیر رو بهش اضافه کنین و برای چند ثانیه روی شعله متوسط سرخش کنین.پیاز رو هم اضافه کرده و برای یه دقیقه سرخش کنین.

*. گوجه فرنگی، هویج، پونه کوهی، پودر فلفل، شکر و نمک و فلفل سیاه رو هم اضافه کرده، خوب مخلوط کنین برای ۵ دقیقه دیگه بپزین. گاهی همش بزنین.سه فنجان آب اضافه کرده و خوب مخلوط کنین. در ماهیتابه رو بذارین و روی شعله متوسط ۱۰ تا ۱۲ دقیقه بذارین بپزه، گاهی همش بزنین.

*. به این مخلوط اجازه بدین که به آرومی سرد بشه و با استفاده از یه مخلوط کن خوب ترکیبش کنین.بعدش مخلوط رو به همون ماهیتابه انتقالش بدین و ماکارانی رو اضافه کنین، بعد از اینکه خوب ترکیبش کردین بذارین جوش بیاد.با جعفری تزیینش کرده و داغ سرو کنین.

خواص جعفری :

مرهم جعفری برای مقابله باروماتیسم

*. درد مفاصل بسیار آزاردهنده است و متأسفانه این روزها خیلی ها از آن شکایت دارند. برای تسکین این دردها جعفری را امتحان کنید. روش استفاده در این مورد بدین شرح است:یک دسته جعفری را در نیم لیتر آب داغ کنید؛ وقتی آب به جوش آمد زیر آن را کم کرده اجازه دهید به مدت 2 دقیقه به آرامی بجوشد. جعفری ها را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون در مخلوط کن بریزید تا به صورت خمیر دربیاید. سپس این خمیر را روی یک پاچه ی نخی پهن کنید و مرهم را روی مفاصل دردناک بگذارید. بعد از دو ساعت پوست را شستشو داده و دوباره این کار را تکرار کنید.همچنین می توانید 1 قاشق غذاخوری جعفری را در 250 میلی لیتر آب ریخته، به مدت 10 دقیقه بجوشانید و در فواصل روز از این دمنوش میل کنید.

منبع : سلام دکتر

گردآوری : آکابانو

لايک انتشار در تلگرام