نان گوجه فرنگی -رژیم غذایی برای چربی خون - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن نان گوجه فرنگی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

کلسترول

مواد لازم نان گوجه فرنگی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آرد ساده

225 گرم

100 گرم / 341 کالری

نمک

نصف قاشق مرباخوری

100 گرم / 0 کالری

پودر خمیر ترش

نصف قاشق سوپ خوری

100 گرم / 250 کالری

عسل

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 288 کالری

روغن زیتون

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 900 کالری

آب گرم

دو سوم لیوان

100 گرم / 0 کالری

گوجه فرنگی

6 برش

100 گرم / 15 کالری

طرز تهیه نان گوجه فرنگی :

*. آکابانو : از قبل گوجه فرنگی های خشک را به قطعات ریز خرد کرده و مدتی در روغن زیتون می گذاریم. سپس در صافی می ریزیم. آرد را با نمک و پودر خمیر ترش مخلوط می کنیم. عسل و روغن زیتون را اضافه کرده و هم می زنیم.

*. سپس آب را می افزاییم تا خمیر حالت چسبندگی پیدا کند ( گاهی تمام آب لازم نیست).گوجه های "از پیش آماده شده" را در این مرحله اضافه می کنیم و خوب ورز می دهیم . سپس در یک کاسه ی چرب شده قرار می دهیم. آن گاه به مدت 10 دقیقه کنار می گذاریم.

*. فر را در درجه حرارت 190 درجه سانتیگراد روشن می کنیم. خمیر را به 16 تکه تقسیم کرده و هر تکه را به طول 28 سانتی متر در می آوریم و در قالب چرب شده گذاشته و به مدت 15 دقیقه در جای گرمی می گذاریم.

*. روی خمیر را به شیر آغشته می کنیم و زیره و کنجد روی آن می پاشیم. آن گاه در فری که از پیش گرم شده، به مدت 30 دقیقه می پزیم.همچنین می توانیم داخل خمیر کمی زیره هم اضافه کنیم.

خواص عسل :

عسل برای افرادی که یوگا انجام می دهند، مفید است.

*. مصرف عسل ترکیبات شیمیایی خونِ افرادی که به تمرینات یوگا مبادرت می ورزند را متعادل می سازد و مصرف عسل اکیدا به آنها توصیه می شود. مصرف مرتب عسل انرژی بیشتری به سیستم شیمیایی بدن می بخشد. در صورتی که مقداری عسل را در آب ولرم حل کنید و صبح ها پیش از شروع حرکات یوگا میل کنید، عملکرد سیستم شیمیایی بدن را تقویت می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام
تگها: کلسترول