پخت ماهی بدون روغن برای کلسترول بالای خون

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پخت ماهی بدون روغن را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه ماهی بدون روغن,روش تهیه ماهی بدون روغن,طرز پخت ماهی بدون روغن

ماهی بدون روغن خوشمزه

مواد لازم پخت ماهی بدون روغن :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماهی قزل آلا

1 عدد ( به تعداد نفرات)

100 گرم / 112 کالری

گوجه فرنگی حلقه شده

2عدد

100 گرم / 15 کالری

لیموترش تازه حلقه

1 عدد

100 گرم / 9 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

پودر زنجبیل

به مقدار لازم

100 گرم / 258 کالری

سیر

به مقدار لازم

100 گرم / 120 کالری

شوید تازه

به مقدار لازم

100 گرم / 25 کالری

طرز تهیه پخت ماهی بدون روغن :

*. آکابانو : بهترین روش طبخ برای ماهی قزل آلا به این نحو است که ماهی را شسته و بعد از تمیزکردن داخل شکم آن را کمی سیرتازه بمالید و مقداری پودر زنجبیل و نمک به آن بزنید و مقداری شوید تازه درون شکم قرار داده.

*. بگذارید یک ساعت در یخچال بماند.بعد از یک ساعت ماهی را از یخچال بیرون بیاورید و با استفاده از برس آشپزخانه کمی روغن( حدود نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون) روی آن بمالید.

*. روی کاغذ آلومینیوم چند حلقه گوجه فرنگی بگذارید و بعد چند حلقه لیموترش و بعد ماهی را روی گوجه و لیموترش قرار دهید و بعد دوباره لیموترش و گوجه فرنگی روی ماهی بچینید و سپس کاغذ را محکم ببندید.

*. در فر روی میله های وسط با درجه حرارت 250-220 درجه سانتیگراد بگذارید. در مدت نیم ساعت تا 45 دقیقه ماهی آماده می شود و عصاره گوجه و لیموترش به خورد ماهی می رود و بسیار خوشمزه است.

نکات تغذیه ای :

نکته قابل توجه اینکه افراد با کلسترول بالا نباید پوست ماهی را استفاده کنند. خوردن لیمو ترش تازه به همراه ماهی باعث افزایش جذب آهن آن در بدن می شود زیرا لیمو ترش دارای ویتامینC است که کمک کننده جذب آهن است.

خواص زنجبیل :

درمان نفخ شکم

*. اگر همیشه نفخ می کنید توصیه می کنیم به چای خود کمی زنجبیل اضافه کنید و یا اینکه یک تکه ی کوچک زنجبیل تازه و پوست کنده بجوید. شما همچنین می توانید برای جلوگیری از نفخ حاصل از خوردن حبوبات یک تا دو ورقه ی نازک زنجبیل تازه را به غذای حاوی این مواد اضافه کنید. خواهید دید که نفخ به میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.

درمان سو هاضمه با زنجبیل

*. سوء هاضمه مزمن به وسیله علائمی نظیر درد و ناراحتی مکرر در قسمت بالای معده شناخته می شود. تاخیر در تخلیه معده یکی از دلایل اصلی بروز سوء هاضمه است. خوشبختانه زنجبیل سرعت تخلیه معده را در افرادی که با این مشکل دست به گریبانند، افزایش می دهد؛ برای مثال زنجبیل زمان لازم برای تخلیه معده بعد از خوردن سوپ را از حدود ۱۶ دقیقه به ۱۲ کاهش می دهد. هم چنین در مطالعه ای که بر روی ۲۴ فرد سالم انجام شد، مشاهده گردید که مصرف ۱.۲ گرم پودر زنجبیل قبل از یک وعده غذایی، سرعت تخلیه معده را ۵۰% افزایش می دهد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام