کرانچی سیب زمینی رژیمی

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کرانچی سیب زمینی رژیمی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

کرانچی <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> رژیمی,طرز تهیه کرانچی <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> رژیمی,روش تهیه کرانچی <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> رژیمی

کرانچی سیب زمینی رژیمی

تعداد : 4 نفر

مواد لازم کرانچی سیب زمینی رژیمی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیب زمینی با پوست

۷۵۰ گرم

100 گرم / 74 کالری

روغن زیتون

۲ قاشق چایخوری

100 گرم / 900 کالری

رزماری کاملا خرد شده

۳/۴ قاشق چایخوری

100 گرم / 15 کالری

فلفل

۱/۴ قاشق چایخوری

100 گرم / 318 کالری

پنیر پارمزان رنده شده

۱/۴ قاشق

100 گرم / 286 کالری

نمک

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه کرانچی سیب زمینی رژیمی :

*. آکابانو : ابتدا فر را روی دمای ۴۷۵ درجه فارنهایت یا ۲۴۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید. سیب زمینی ها را رنده کرده و در یک کاسه بزرگ بریزید و روغن زیتون، رزماری ( اکلیل کوهی ) و فلفل را به آن اضافه کنید.

*. مخلوط سیب زمینی را به ۸ قسمت مساوی تقسیم کنید . هر تکه به ضخامت ۵ میلی متر باشد و حدود ۲۰ دقیقه در فر بماند.سیب زمینی ها را از فر بیرون بیاورید. با کفگیر با دقت سیب زمینی ها را جابجا کنید.

*. سپس پنیر پارمزان را روی آن بپاشید. و آن را در حدود ۳ دقیقه تا حدی که قهوه ای یا طلایی رنگ بشود حرارت بدهید. حالا می توانید سیب زمینی ترد شده را داغ میل کنید.رزماری منبع غنی از فلاونوئیدها می باشد.

*. که از لخته شدن خون جلوگیری می کند.شما می توانید تا دو مرحله این سیب زمینی را استفاده کنید به این صورت که آن را تا ۸ ساعت در یخچال بگذارید سپس هنگام سرو غذا ، پنیر پارمزان را روی آن بپاشید و در فر بگذارید تا طلایی رنگ شود.

*. نکته : ممکن است شما فکر کنید که سیب زمینی فقط در روغن فراوان می تواند سرخ شود. ولی اشتباه فکر می کنید چون این کرانچی سیب زمینی با مقدار کمی پنیر معطر پارمزان و تنها ۲ قاشق چایخوری روغن سرخ میشود.

خواص رزماری :

*. دمنوش رزماری حاوی آنتی اکسیدان های قدرتمند و ویتامین های مختلفی است و می تواند برای درمان سوء هاضمه مورد استفاده قرار گیرد.

*. به دلیل داشتن خاصیت ضدعفونی، جوشانده رزماری برای غرغره کردن گلو مناسب است.

*. اضافه کردن عصاره رزماری در وان حمام، باعث می شود که جریان گردش خون افزایش پیدا کند و همین امر درد یا نارحتی های پوستی را تسکین می دهد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام