خوراک لوبیا با گوشت (برای سالمندان) - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خوراک لوبیا با گوشت را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

خوراک <a style='color:#000' title='لوبیا' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/201401301296.html'>لوبیا</a> سفید,<a style='color:#000' title='خوراک لوبیا سبز' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/10547.html'>خوراک لوبیا سبز</a> بدون <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a>,<a style='color:#000' title='خوراک لوبیا سبز' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/10547.html'>خوراک لوبیا سبز</a> با مرغ

خوراک لوبیا سبز با گوشت

مواد لازم خوراک لوبیا با گوشت :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت چرخ شده

۲۰۰ گرم

100 گرم / 200 کالری

لوبیا سبز

یک پیمانه

100 گرم / 30 کالری

هویج خرد شده

یک پیمانه

100 گرم / 40 کالری

سیب زمینی خرد شده

یک پیمانه

100 گرم / 75 کالری

نخود فرنگی

یک پیمانه

100 گرم / 92 کالری

پیاز درشت

یک عدد

100 گرم / 36 کالری

گوجه فرنگی رنده شده

۲ عدد

100 گرم / 15 کالری

روغن مایع

۲ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 900 کالری

آب لیمو یا آب نارنج یا آبغوره

به مقدار لازم

نامشخص

نمک و فلفل و زردچوبه

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه خوراک لوبیا با گوشت :

*. آکابانو : ابتدا پیاز را نگینی خرد کرده و در روغن تفت می دهیم. گوجه فرنگی رنده شده، لوبیا سبز، هویج و نخود فرنگی را به آن اضافه می کنیم و با کمی آب می گذاریم بپزد. گوشت چرخ شده.

*. را با پیاز رنده شده و به صورت کوفته ریزه در می آوریم و همراه سیب زمینی خرد شده به مواد می افزاییم تا غذا کاملاً جا بیفتد. در این غذا به جای گوشت قرمز می توان از فیله ی ماهی یا گوشت مرغ استفاده کرد.

خواص نخود فرنگی :

سرشار از ویتامین C

*. نصف فنجان نخودفرنگی پاک شده یعنی در حدود ۹۰ گرم از این نخودهای سبز ۵۰ درصد نیاز روزانه ما به ویتامین C را تامین می کند. ویتامین C برای رشد و ترمیم بافت های بدن و همچنین برای ساخت کلاژن لازم است. باید بدانید که کلاژن پروتئین لازم برای سلامت غضروف ها، پوست و تاندون ها می باشد و بدون آن کار این بافت ها لنگ می شود. از این ها گذشته وجود ویتامین C برای جذب بیشتر آهن لازم است. باید بدانید که بدن ما نمی تواند این ویتامین را ذخیره کند برای همین لازم است که هر روز ویتامین C بدن تان را از طریق مصرف مواد غذایی سرشار از این ویتامین تامین کنید. مصرف نخودفرنگی یکی از روش های تامین این ویتامین ضروری بدن می باشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام