سالاد مرغ با گوجه فرنگی - آکابانوایران

ادر این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد مرغ با گوجه فرنگی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> مرغ و <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> مرغ و <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> مرغ و کرفس

سالاد مرغ و سبزیجات

مواد لازم سالاد مرغ با گوجه فرنگی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیب زمینی

دو عدد متوسط

100 گرم / 75 کالری

نخود فرنگی

در صورت دلخواه دویست گرم

100 گرم / 92 کالری

پیاز

دو عدد متوسط

100 گرم / 5 کالری

فلفل دلمه

به میزان دلخواه

100 گرم / 15 کالری

روغن زیتون

نه قاشق چایخوری

100 گرم / 900 کالری

نمک

نصف قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

شکر

کمی

100 گرم / 400 کالری

گوجه فرنگی

چهار عدد

100 گرم / 15 کالری

سینه مرغ پخته

دو عدد

100 گرم / 200 کالری

سرکه

شش قاشق چایخوری

100 گرم / 22 کالری

آب لیمو

به مقدار دلخواه

100 گرم / 26 کالری

قارچ

به مقدار دلخواه

100 گرم / 27 کالری

جعفری خرد شده و نعناع خشک

کمی

نامشخص

طرز تهیه سالاد مرغ با گوجه فرنگی :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا باید سیب زمینی و نخود فرنگی را در دو قابلمه جداگانه محتوی آب و نمک بپزید و سپس اجازه بدهید سرد شود. از طرفی قارچ را به مدت خیلی کم بپزید، سپس سینه مرغ پخته شده را ریش ریش کنید و به همراه گوجه فرنگی خرد شده، سیب زمینی خرد شده.

*. نخود فرنگی و فلفل دلمه خرد شده، قارچ و پیاز خرد شده، هم بزنید و روی آن سس بریزید، این سس از ترکیب سرکه، فلفل سیاه، شکر، روغن زیتون و آبلیمو تهیه می شود.در پایان جعفری خرد شده را به همراه نعناع خشک، روی سالاد بریزید و میل کنید.

خواص زیتون :

*. برای رفع خشکی لثه ، روغن زیتون را بر روی لثه بمالید برای برطرف کردن خراش و ترک پوست ، گلیسیرین و روغن زیتون را بمقدر مساوی با هم مخلوط کرده و روی پوست بمالید دم کرده برگ درخت زیتون تب بر است جوشانده برگ درخت زیتون برطرف کننده نقرس و روماتیسم است.

*. برای سرباز کردن جوش ها و کورک ها زیتون را له کرده و روی جوش یا کورک بمالید دم کرده و جوشانده پوست درخت زیتون تب بر و درمان کننده مالاریا است پماد میوه نارس زیتون برای سوختگی مفید است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط