سالاد ماهی تن و تخم مرغ سفت - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد ماهی تن و تخم مرغ سفت را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

سالاد ماهی تن و تخم مرغ سفت,دستور تهیه 

سالاد ماهی تن و تخم مرغ سفت,تهیه 

سالاد ماهی تن و تخم مرغ سفت

روش تهیه سالاد ماهی تن و تخم مرغ سفت

مواد لازم سالاد ماهی تن و تخم مرغ سفت :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماهی تن

یک قوطی

100 گرم / 315 کالری

تخم مرغ پخته شده سفت

۶ عدد

100 گرم / 147 کالری

سس مایونز

۲ قاشق سوپخوری

100 گرم / 691 کالری

گوجه فرنگی متوسط

۲ عدد

100 گرم / 15 کالری

جعفری خرد شده

۲ قاشق سوپخوری

100 گرم / 25 کالری

آبلیمو

۲ قاشق سوپخوری

100 گرم / 5 کالری

نمک و فلفل

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه سالاد ماهی تن و تخم مرغ سفت :

*. به نقل از آکابانو : روغن ماهی را کاملا" گرفته و آن را با چنگال نرم می نمائیم آبلیمو و سبزی خرد شده و سس مایونز و کمی نمک و فلفل به آن میزنیم تخم مرغها را از وسط به درازا دو نیم کرده ، زرده آن را خارج نموده و رنده میکنیم و زرده رنده شده را داخل مخلوط ماهی میکنیم.

*. نصفه های سفیده تخم مرغ را با این مخلوط پر می نمائیم گوجه فرنگی را به شکل خلال بلند و باریک بریده و روی تخم مرغها قرار میدهیم و با برگ جعفری روی آن را تزئین میکنیم مقداری برگ کاهو در دیس چیده و تخم مرغها را روی آن قرار میدهیم.

خواص گوجه فرنگی :

گوجه فرنگی خستگی هایتان را به دست باد می دهد

*. گوجه فرنگی حاوی ویتامین های زیادی از جمله ویتامین A، C، B3، B6، E و k می باشد. از بین این ویتامین ها ویتامین C برای مقابله با خستگی و ایجاد احساس نشاط و سرزندگی فوق العاده است. ویتامین C نقش زیادی در حفاظت از سلول ها دارد و اثرات رادیکال های آزاد و آلاینده ها را کاهش می دهد. البته توجه داشته باشید زمانی اثر این ویتامین چند برابر می شود که آنتی اکسیدان های دیگری مانند کاروتنوئیدها و پولی فنول های بیشتری هم جذب کنید. گوجه فرنگی سرشار از ویتامین C و کاروتنوئیدهاست و برای همین هم یک میوه ی ضدپیری محسوب می شود. اگر می خواهید همیشه جوان و شاداب بمانید گوجه فرنگی را دریابید.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام