سالاد اسپانیایی - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد اسپانیایی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> اسپانیایی,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> اسپانیایی,انواع <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> اسپانیایی

آموزش سالاد اسپانیایی

مواد لازم سالاد اسپانیایی برای ۴نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

لوبیا سبز

۳۵۰ گرم

100 گرم / 30 کالری

گوجه فرنگی

یک عدد

100 گرم / 15 کالری

فلفل دلمه ای قرمز یا سبز

یک عدد

100 گرم / 15 کالری

پیازچه

۳عدد

100 گرم / 3 کالری

کاهوی پیچ

یک عدد کوچک

100 گرم / 17 کالری

زیتون سبز و سیاه

۱۵ عدد

100 گرم / 140 کالری

مواد لازم برای سس سالاد :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سرکه

۴ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 22 کالری

روغن زیتون بودار

۹ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 900 کالری

نمک و فلفل سیاه

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

روش تهیه سالاد اسپانیایی :

*. به نقل از آکابانو : لوبیا سبزها را پاک کرده، پس از شستن، در مقداری آب بپزید؛ سپس در سبدی بریزید تا آب اضافی آن خارج شود. پس از آن، هر کدام از لوبیاها را با چاقو نصف کنید.از طرفی دیگر، فلفل و گوجه فرنگی را به صورت نگینی خرد کرده، پیازچه ها را هم حلقه حلقه کنید.

*. حالا کاسه ای بلوری آماده کنید و فلفل، گوجه فرنگی، لوبیا سبز و پیازچه خرد شده را در آن بریزید و مواد را خوب با هم مخلوط کنید. سپس سس سالاد را با مخلوط کردن آن درست کنید و روی مخلوط داخل کاسه بریزید و هم بزنید.کاسه محتوای سبزیجات را نیم ساعت در گوشه ای قرار دهید تا در دمای اتاق کمی جا بیفتد.

*. در این فاصله کاهو را خوب شسته، در سبدی بریزید تا آب اضافی آن خارج شود. سپس به صورت خلالی خرد کنید حالا کاهوی خرد شده را در ظرف مورد نظر بریزید و با مخلوط سبزیجات آغشته به سس سالاد، سطح آن را بپوشانید. در پایان، روی سالاد را با زیتون های سبز و سیاه تزیین کنید.

خواص لوبیا سبز :

*. ویتامین C محلول در آب و بتاکاروتن، محلول در چربی می باشند. این دو آنتی اکسیدان محلول در آب و چربی به کمک هم از اکسید شدن کلسترول جلوگیری می نمایند زیرا کلسترول اکسید شده قادر است به دیواره رگ های خونی بچسبد که نتیجه آن تصلب شریان، سکته و حمله قلبی است؛ مصرف مقدار کمی از بتاکاروتن و ویتامین C، از این عوارض جلوگیری می نماید.همچنین لوبیا سبز حاوی فیبر، پتاسیم، فولات و منیزیم می باشد که هر کدام از این مواد نقش موثری در تقویت سیستم قلبی ـ عروقی ایفا می کنند.منیزیم و پتاسیم با همکاری هم به کاهش فشار خون کمک می کنند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام