نکاتی برای تهیه سالادها - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی نکاتی برای تهیه سالادها را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

تهیه <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a>ها,تهیه <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a>های مختلف,تهیه <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a>های خوشمزه

طرز تهیه سالادها

در مورد سالادها به نکات ذیل توجه کامل داشته باشید :

*. سالاد غذائی است مطبوع و لذیذ که علاوه بر داشتن مواد مغذی اشتهای انسان را برای خوردن غذاهای دیگر تحریک می نماید و به همین دلیل اغلب سالادها را در اول قبل از هر غذائی سرو می کنند با خوردن سالاد می توانیم سلامتی خود را تأمین نمائیم.

*. علاوه بر اینکه سالاد مطبوع و لذیذ می باشد دارای ویتامین های مختلف و مواد معدنی فراوانی هم می باشد که بودن یک نوع آن هر روز سر میز از جمله غذای لازم و واجب است.سالاد انواع و اقسام دارد در هر فصل و موقعیت فرق می کند می توانیم سالاد را به عنوان پیش غذائی یا غذای اصلی و یا با غذا و همچنین به عنوان دسر میل کنیم.

انواع سالاد :

*. پیش غذائی یا اردور مثل سالاد گوجه فرنگی تخم مرغ و یا سبزی های تازه یا ساردین و همچنین سالادهائی که از بعضی حیوانات دریائی می توان درست کرد.سالادهائی که باید با غذا خورد - سالاد کاهو - و سالادهای سبز دیگر مثل اندیو اسفناج - بلاغ اوتی و کنگر خام (کنکر خام سبزی ایست بسیار مفید که تا به حال فقط برای خورش و ماست و کنگر استفاده می کردیم و در هر دو وضع از پخته آن استفاده می نمودیم حال ما می توانیم کنگر خام را مثل سبزی های دیگر سالاد کنیم که هم مفید است و هم تنوعی در سالادهای امروزی به وجود آمده و کبد را هم سالم نگاه می دارد.)

*. سالادهای میوه با ژله و یا با مایونز - کلم پیچ سفید و یا قرمز که هر دو بسیار لذیذ و مفیدند و گذشته از اینکه در نظافت و شستشوی آن باید فوق العاده دقت کنیم می باید در موقع بریدن آن هم کارد تیزی بکار ببریم زیرا کلم دارای ویتامین های مختلف و مواد معدنی است که در موقع بریدن و خرد کردن اگر کارد کند باشد آب کلم بیرون آمده تمام ویتامین آن با آب آن خارج می شود و بقیه ان برای خوردن چندان مفید نیست تمام این سالادها را می توان با سس های مختلف مایونز - سس فرانسه یا مایونز شخته درست کرده آماده نمود.

*. سالادهائی که به عوض غذای اصلی می توان از آنها استفاده کرد مثل سالاد تخم مرغ - گوشت و مایونز - سالاد سیب زمینی و مرغ و مایونز - سالاد ماکارونی وسالاد لوبیا چیتی - سالاد بعضی حیوانات دریائی - سالاد مخلوط هم است که گاهی می توان از سبزیجات باقیمانده درست بنمائیم.

*. سالادهائی که به عنوان دسر می توان از آن استفاده نمود سالاد میوه و گاهی بعوض مایونز از خامه و شکر و یک نوع سس مخصوص دسر استفاده می کنیم و همچنین میوه و ژله که از ژلاتین شیرین درست شده است.سالادهائی که مخصوص مهمانی است مثل سالاد آناناس - سالاد طالبی و یا سالادهای دیگر که به طور مجلل میتوان تزئین نمود.

روش سرو کردن انواع سالاد :

الف - اگر بخواهیم سالاد را اول سرو کنیم و تنها خورده شود باید قبل از اینکه افراد سز میز می آیند در کاسه یا بشقاب مخصوص سالاد به طوری که انفرادی کشیده و برای هر نفر در جلو ، وسط آنجائی که بشقاب غذا گذارده می شود قرار دهیم.

ب - اگر بخواهیم سالاد را با غذا بخوریم در طرف دست چپ بشقابی قرار می دهیم که مخصوص سالاد باشد و بعداً سالاد را سرو میکنیم و هر کسی برای خودش بر میدارد و ما می توانیم ظرف سالاد را به یکدیگر رد کنیم.

ج - اگر برای بشقاب سالاد جا نبود و میز شلوغ بود باید از بشقاب نان که قسمت چپ بالای چنگال قرار گرفته است استفاده نمائیم و از بشقاب نان صرف نظر کنیم. سس سالاد را می توان داخل سالاد نمود و یا علیحده سرو کرد - البته اگر سس را علیحده سرو کنیم سالاد تردتر و قشنگ تر و تازه تر خواهد ماند و می توانیم بعداً پس از سرو سالاد سس را هم دور بگردانیم.

د - سالاد را می توان داخل برگ کاهو و یا برگ کلم سرو کرد و اغلب اشخاص در شک و تردید هستند که آیا می توانند برگ کاهو و یا کلم را هم بخورند البته برگ کاهو و کلم بسیار نافع و لذیذ و خوب است و میتوان پس از خوردن سالاد داخل آن از برگ کاهو یا کلم هم استفاده نمود.

برای تهیه سالادها به نکات ذیل توجه کامل داشته باشید :

*. سس سالاد باید نزدیک صرف سالاد با آن مخلوط شود زیرا در صورتی که سس زودتر در سالاد بریزیم سبزی ها پلاسیده می شوند و آب می اندازند.

*. سرکه سالاد به طور متوسط باید یک سوم روغن زیتون باشد مگر آنکه سالاد را ترش تر دوست داشته باشیم.

*. نمک و فلفل را باید در سرکه حل کنیم و بعد روغن روغن زیتون را به آن اضافه نمائیم.

*. در صورتی که بخواهیم در سالاد سیب زمینی بریزیم ، سیب زمینی را اول با سرکه و نمک و فلفل مخلوط می کنیم ، بعد روغن زیتون را می ریزیم زیرا در این صورت ترشی بهتر جذب سیب زمینی می شود.

*. در صورت مصرف کنسرو قارچ احتیاج به سرخ کردن ندارد.

خواص گوجه فرنگی :

*. گوجه فرنگی اشتهاآور، برطرف کننده ضعف و خستگی، تقویت کننده سلسله اعصاب و همچنین قلب و دستگاه گردش خون است. متخصصان همواره مصرف آن را به بیماران مبتلا به دردهای مفاصل و همچنین رماتیسم و نقرس توصیه می کنند. در ضمن گوجه فرنگی برای رفع مسمومیت های مزمن، بالا بودن اوره و چربی خون، درمان یبوست، دفع رسوبات ادراری و صفراوی نیز مفید شناخته شده است. در ضمن با توجه به اینکه گوجه فرنگی حاوی ویتامین A است، خوردن آن در تقویت بینایی، سلامت پوست و مخاط ها بسیار مؤثر است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام