سالادی با میوه های متنوع - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالادی با میوه های متنوع را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد میوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/saladmiveh.html'>سالاد میوه</a> زمستانی,<a style='color:#000' title='سالاد میوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/saladmiveh.html'>سالاد میوه</a> با ژله,<a style='color:#000' title='سالاد میوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/saladmiveh.html'>سالاد میوه</a> با خامه

سالاد میوه های تابستانی

مواد لازم سالادی با میوه های متنوع برای ۴ تا ۶ نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پرتقال

۲ عدد

100 گرم / 37 کالری

کیوی

۳ عدد

100 گرم / 49 کالری

موز

۳ عدد

100 گرم / 95 کالری

آناناس تازه یا کنسروی

۳۰۰ گرم

100 گرم / 45 کالری

توت فرنگی

۵۰۰ گرم

100 گرم / 35 کالری

سیب

یک عدد

100 گرم / 55 کالری

آب لیموترش

۲ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 42 کالری

آب پرتقال

یک عدد

100 گرم / 33 کالری

برگ نعنا

۶ عدد

100 گرم / 34 کالری

طرز تهیه سالادی با میوه های متنوع :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا میوه ها را خوب بشویید و هر کدام از آنها رادر صورت داشتن پوست پوست کنده، سپس خرد کنید. البته شیوه خرد کردن هر کدام متفاوت است.

*. برای نمونه میوه هایی با بافت ظریف و لطیف مانند کیوی، توت فرنگی و موز را به صورت حلقه حلقه و میوه های سخت تر را به صورت ریز یا حتی نگینی خرد کنید.

*. برگ های نعنا را بشویید و با چاقوی درشت خرد کنید. پره های پرتقال ها را نیز از هم جداکرده، پوست هر کدام را بکنید.حالا کاسه بزرگی آماده کرده.

*. تمام میوه های خرد شده را داخل کاسه بریزید، سپس برگ نعنای خرد شده را همراه آب پرتقال و آب لیموترش روی مواد بریزید و با هم مخلوط کنید.

*. این سالاد را به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار دهید تا جا بیفتد، سپس سرو کنید. این سالاد همراه با بستنی وانیلی به عنوان دسری خوشمزه برای عصر یک روز بهاری هم لذت بخش است.

خواص پرتقال :

*. مصرف پرتقال به دلیل این که حاوی موادمعدنی کافی به ویژه پتاسیم است، منجر به افزایش حجم ادرار در طول شبانه روز می شود و از این طریق سموم بدن دفع می گردد؛ در نتیجه انسان را با نشاط می سازد. لازم به ذکر است آن عده از بیماران آسمی، رماتیسمی و پوستی که روزانه مقداری ترکیبات کورتون مصرف می کنند برای جلوگیری از خیز و عوارض دیگر، پیوسته باید مقداری پتاسیم مصرف کنند که البته طبیعی ترین راه، مصرف پرتقال است. خوردن پرتقال ضد اسپاسم و آرام بخش است .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط