سالاد قارچ و سیب زمینی - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد قارچ و سیب زمینینی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> و <a style='color:#000' title='لوبیا' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/201401301296.html'>لوبیا</a>,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> رژیمی,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> خام

سالاد مرغ و قارچ و سیب زمینی

مواد لازم سالاد قارچ و سیب زمینینی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیب زمینی پخته و خرد شده

۴ عدد

100 گرم / 75 کالری

هویج پخته و حلقه حلقه شده

۲ عدد

100 گرم / 40 کالری

پیازچه خرد شده

۲ عدد

100 گرم / 34 کالری

نخود فرنگی

۳۰۰ گرم

100 گرم / 92 کالری

خیار شور

به میزان کافی

100 گرم / 12 کالری

قارچ خام حلقه حلقه شده

۱۰۰ گرم

100 گرم / 27 کالری

مواد لازم برای تهیه سس :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سس مایونز

۱ قاشق غذاخوری

100 گرم / 323 کالری

آب لیمو

۱ قاشق سوپخوری

100 گرم / 42 کالری

فلفل قرمز و نمک

به میزان کافی

100 گرم / 0 کالری

سبزیجات معطر مثل شوید و آویشن

به میزان کافی

100 گرم / 95 کالری

طرز تهیه سالاد قارچ و سیب زمینینی :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا سیب زمینی پخته و خرد شده را در ظرفی بریزید و سپس هویج را با یک قاشق چایخوری شکر و آب ، پخته و به آن اضافه کنید و سپس سایرمواد یعنی پیازچه خرد شده ، نخود فرنگی وخیارشور و قارچ حلقه حلقه شده.

*. را هم به موادتان اضافه کرده و کاملا با هم مخلوط کنید وبرای درست کردن سس هم سس مایونز، آب لیمو، فلفل قرمز و نمک و سبزیجات معطر را با هم مخلوط کرده و بعد، سس را در سالاد بغلتانید. به این ترتیب سالاد ما آماده است .

خواص هویج :

*. هویج، موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.هویج، مقدار کلسترول خون را پایین می آورد.اگر هویج مصرف کنید، بینایی شما تقویت می شود و می توانید در شب بهتر ببینید.اگر اسهال دارید، هویج مصرف کنید.هویج بدن را از سرما محافظت می کند.هویج، تصفیه و تمیز کردن کبد را با خارج کردن صفرا و چربی ها انجام می دهد و کلیه ها را تقویت می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام