سالاد قارچ - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد قارچ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> و مرغ,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> و <a style='color:#000' title='ذرت' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/10135.html'>ذرت</a>

سالاد قارچ رژیمی

مواد لازم سالاد قارچ :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سینه مرغ

۱ عدد

100 گرم / 200 کالری

نمک

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

پیاز

دو عدد متوسط

100 گرم / 5 کالری

هویج

۵ عدد متوسط

100 گرم / 40 کالری

لیمو ترش

۱ عدد

100 گرم / 9 کالری

فلفل دلمه ای

۱ عدد بزرگ

100 گرم / 15 کالری

مواد لازم سس :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

جعفری تازه

۱ قاشق غذاخوری

100 گرم / 34 کالری

سس سالاد

۲ قاشق غذاخوری

100 گرم / 323 کالری

ماست

۱ پیمانه

100 گرم / 55 کالری

نمک و فلفل

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه سالاد قارچ :

*. به نقل از آکابانو : سینه مرغ را شسته و پیاز را پس از پوست کردن به ۴ قسمت تقسیم کنید بعد با یک لیوان آب ونمک ، سینه مرغ را بگذارید بپزد بعد از پختن ، ازظرف بیرون آورده و می گذارید.

*. آب مرغ گرفته شود سپس مرغ را باریک خرد می کنید.قارچ ها راتمیز کرده بعد هویج ها و فلفل دلمه ای ها را هم شسته و بعد به شکل حلقه و خلال در آورید.

طرز تهیه سس :

*. جعفری ها را پس از شستن خرد کنید البته مقداری را برای تزیین نگه دارید سپس سس وماست را با هم مخلوط کرده و به آن نمک و فلفل هم اضافه کنید.

*. قارچ ها، هویج ، فلفل دلمه ای ومرغ را در ظرفی بزرگ با هم مخلوط کنید.روی آنها سس ریخته و تمام مواد سالاد را با هم مخلوطکنید و در ظرف مخصوص برای سرو ریخته و باجعفری آن را تزیین کنید.

خواص هویج :

هویج دوست همیشگی چشم ها

*. کاهش قدرت بینایی، اشک ریزی چشم ها، مشکل دید و غیره. با گذشت زمان چشم ها ضعیف تر شده و گاهی دچار بیماری های داخلی می شوند. خوشبختانه هویج دوست سلامت چشم هاست. این سبزی نارنجی حاوی لوتئین همان آنتی اکسیدان قوی می باشد که قادر است از شبکیه ی چشم ها مراقبت کرده و از مشکل دژنراسیون ماکولای مربوط به پیری پیشگیری می کند.

برای تقویت دید روزانه

*. روزانه 300 میلی گرم عصاره ی هویج را با عصاره ی مورد صحرایی مخلوط کرده و میل کنید.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط