سالاد سیب زمینی یونانی - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد سیب زمینی یونانی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> سیب  زمینی  <a style='color:#000' title='یونان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/greece-food-new.html'>یونان</a>ی,دستور تهیه 

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> سیب  زمینی  <a style='color:#000' title='یونان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/greece-food-new.html'>یونان</a>ی,تهیه 

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> سیب  زمینی  <a style='color:#000' title='یونان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/greece-food-new.html'>یونان</a>ی

سالاد سیب زمینی یونانی خوشمزه

مواد لازم سالاد سیب زمینی یونانی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیب زمینی ریز

یک کیلو گرم

100 گرم / 75 کالری

فلفل دلمه زرد و قرمز

از هر کدام یک عدد

100 گرم / 15 کالری

گوجه بدون هسته و سیر

۲ عدد

100 گرم / 15 کالری

پیاز قرمز

یک عدد

100 گرم / 36 کالری

زیتون سیاه بی هسته

۱۰۰ گرم

100 گرم / 140 کالری

پنیر فتای حبه قندی

۲۰۰ گرم

100 گرم / 250 کالری

روغن زیتون

۱۰۰ گرم

100 گرم / 900 کالری

آب لیمو ترش

۲ قاشق غذاخوری

100 گرم / 9 کالری

شوید ساطوری

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 25 کالری

آویشن

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 95 کالری

عصاره سبزی

یک عدد

نامشخص

طرز تهیه سالاد سیب زمینی یونانی :

*. به نقل از آکابانو : سیب زمینی را پخته ، پوست گرفته و از وسط به دو نیم می کنیم ، سپس فلفل دلمه ها را خلالی برش داده و به همراه گوجه قاچ شده و پیاز خلالی مخلوط کرده.

*. در ظرف مخصوص سالاد می ریزیم ، در ظرفی دیگر روغن زیتون ، آب لیموترش ، سیر له شده ، عصاره سبزی و شوید و آویشن را مخلوط کرده ، روی سالاد ریخته و میل می کنیم .

خواص آویشن :

*. آویشن یکی از بهترین داروهای گیاهی برای تقویت اعصاب، درمان افسردگی، خستگی و بی خوابی مفید است و مصرف آن موجب کاهش فشارخون و چربی خون می شود. آویشن ضدتشنج و ضد صرع و ضد نفخ بوده و برای تقویت بینایی و معده هم مفید است.

*. در طب سنتی از این گیاه به عنوان ضد اسپاسم، رفع تنگی نفس و سرفه و سوع هاضمه ودرمان سیاه سرفه، برونشیت، عفونت ریه، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و برای درمان نفخ و گرفتگی های عضلانی استفاده می شود.آویشن دارای اثرات ضدقارچی و ضدباکتریایی قوی است و این خاصیت به دلیل وجود تیمول و کارواکرول در اسانس این گیاه است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط