سالاد سیب زمینی استانبولی - آشپزی آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد سیب زمینی استانبولی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> و پیازچه و شوید,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> آ<a style='color:#000' title='لمان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/germani-food-new.html'>لمان</a>ی,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> و پیازچه

سالاد سیب زمینی توپی

مواد لازم سالاد سیب زمینی استانبولی برای ۴ نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیب زمینی اسلامبولی

۴۵۰ گرم خرد شده به قطعات متوسط

100 گرم / 75 کالری

لوبیا سبز تازه خرد شده درشت

۱ پیمانه

100 گرم / 30 کالری

نمک

یک چهارم قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

روغن زیتون

۳ قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

موسیر خرد شده

یک عدد

100 گرم / 70 کالری

جعفری خرد شده

۲ قاشق سوپخوری

100 گرم / 25 کالری

خردل

۲ قاشق سوپخوری

100 گرم / 80 کالری

رزماری

۱ قاشق سوپخوری

100 گرم / 99 کالری

نمک

یک هشتم قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

پودر فلفل سیاه

یک هشتم قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

زیتون هسته گرفته دونیم شده

یک چهارم پیمانه

100 گرم / 140 کالری

روش تهیه سالاد سیب زمینی استانبولی :

*. سیب زمینی ها را در یک ظرف مناسب و قابل استفاده در مایکروفر قرار میدهیم.لوبیا سبز را روی آن ریخته و یک چهارم قاشق چایخوری نمک را روی آن میپاشیم.

*. روی ظرف را بسته و مواد را با قدرت ۱۰۰% (high) به مدت ۷ تا ۹ دقیقه در اجاق مایکرویو میپزیم. این مخلوط را یک با به هم زده و آب اضافه آن را میگیریم.

*. برای سس، روغن زیتون، موسیر، سرکه، جعفری، خردل، رزماری و یک هشتم قاشق چایخوری نمک و فلفل را در یک ظرف با درب محکم میریزیم و خوب تکان میدهیم.

*. مخلوط سیب زمینی، سس و زیتونها را در یک ظرف مناسب ریخته و به آرامی مخلوط میکنیم. این سالاد را میتوانیم به صورت گرم یا سرد سرو کنید.

خواص لوبیا سبز :

*. لوبیا سبز به دلیل داشتن ویتامین K، برای ساختن استخوان هایی قوی بسیار مهم است. ویتامین K1، پروتئین استئوکلسین(پروتئینی مهم و غیر کلاژنی در استخوان) را فعال می سازد. این پروتئین مولکول های کلسیم را در استخوان نگه می دارد بنابراین بدون ویتامین K1، میزان استئوکلسین نیز کافی نمی باشد و پروسه معدنی شدن استخوان دچار نقص و تخریب می گردد.

*. لوبیا سبز برای بیماران قلبی مبتلا به دیابت و بیمارانی که دچار گرفتگی عروق هستند، مفید است. لوبیا سبز منبع غنی از ویتامین A(از نوع بتاکاروتن) و همچنین ویتامین C، می باشد. این دو ماده مغذی، آنتی اکسیدان هایی مهم هستند که به کاهش رادیکال های آزاد موجود در بدن کمک می کنند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط