سالاد کرفس با مغز گردو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد کرفس با مغز گردو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> کرفس و <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> کرفس و سیب,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> کرفس و مرغ

سالاد کرفس و سیب

مواد لازم سالاد کرفس با مغز گردو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

مغز کرفس خرد شده

3 پیمانه

100 گرم / 13 کالری

مغز کاهو خرد شده

3 پیمانه

100 گرم / 17 کالری

سیب زمینی پخته و خرد شده

2 پیمانه

100 گرم / 75 کالری

تخم مرغ پخته و خرد شده

2-1 عدد

100 گرم / 147 کالری

سس مایونز

1 پیمانه

100 گرم / 691 کالری

سینه ی مرغ

1 پیمانه سرخالی

100 گرم / 200 کالری

مغز گردو خرد شده

2/1 پیمانه

100 گرم / 688 کالری

سرکه یا آب لیمو

به مقدار کافی

100 گرم / 9 کالری

نمک و فلفل

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه سالاد کرفس با مغز گردو :

*. به نقل از آکابانو : کرفس، کاهو، سیب زمینی، تخم مرغ، مغز گردو، نمک، فلفل، مایونز و آب لیمو را با هم خوب مخلوط می کنیم.ته قالب مورد نظر را خیس کرده و کیسه ی فریزر را درون آن قرار داده و به قالب می چسبانیم.

*. بعد ته آن را کمی سس مالیده و سالاد را درون آن ریخته فشار می دهیم و برای چند ساعت در یخچال قرار داده و سپس آن را در ظرف مناسب بر می گردانیم.از برگ های تازه ی کرفس نیز مقداری خرد کرده و در سالاد می ریزیم.

خواص کرفس :

*. کرفس گیاهی از خانواده ی چتریان است و در سراسر جهان می روید. کرفس سرشار از ویتامین B6، منیزیم، کلسیم و فسفر است. ویتامین های A و K، پتاسیم، منگنز و فیبر غذایی از دیگر مواد مفید موجود در کرفس هستند.کرفس چربی اشباع شده وکلسترول بسیار پایینی دارد. این گیاه را می توان تا هفت هفته در دمای 0 تا 2 درجه ی سانتی گراد نگه داشت؛ گیاه در این شرایط خواص غذایی خود را حفظ می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط