سالاد سیب زمینی و مرغ با سس ماست - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد سیب زمینی و مرغ با سس ماست را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> و شوید,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> با پیازچه

سالاد سیب زمینی آلمانی

مواد لازم سالاد سیب زمینی و مرغ با سس ماست برای ۴ تا ۵ نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیب زمینی

۵۰۰ گرم

100 گرم / 75 کالری

کاهو

مقدار لازم

100 گرم / 17 کالری

جعفری

یک پیمانه

100 گرم / 25 کالری

مرزنگوش تازه

نصف پیمانه

100 گرم / 15 کالری

ترخون تازه

نصف پیمانه

100 گرم / 49 کالری

تکه های ریز مرغ پخته شده

۳ پیمانه

100 گرم / 200 کالری

ماست پر چرب

یک و یک سوم پیمانه

100 گرم / 55 کالری

پیازچه خرد شده

نصف پیمانه

100 گرم / 3 کالری

روغن زیتون

۳ قاشق غذا خوری

100 گرم / 900 کالری

نمک و فلفل

به اندازه کافی

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه سالاد سیب زمینی و مرغ با سس ماست :

*. آکابانو : سیب زمینی را آب پز کنید و به شکل دلخواه خرد کنید.کاهو، جعفری، مرزنگوش و ترخون را در کاسه ای با هم مخلوط کنید.سیب زمینی و مرغ را باهم مخلوط کنید.ماست، پیازچه، روغن و نمک و فلفل را باهم مخلوط کنید.دو سوم سس را با سیب زمینی و مرغ مخلوط کنید.سبزی ها را روی ظرف بریزید، مواد سیب زمینی و مرغ را روی آن قرار دهید؛ سپس باقی مانده سس را روی مواد بریزید.

خواص کاهو :

*. سلولز موجود در کاهو حجم مواد داخل روده و حرکات روده را افزایش می دهد که این امر درمان یبوست را آسان می سازد. کاهو برای رفع بی خوابی نیز مؤثر است؛ زیرا دارای ماده ای خواب آور به نام لکتوکاریوم است که حاوی کربوهیدرات است. این ماده غذایی برای درمان دیابت ماده غذایی مناسب است و افراد دیابتی می توانند به راحتی از آن استفاده کنند. استفاده از کاهو به علت داشتن املاح فراوان - به خصوص منگنز و روی - برای جلوگیری از ریزش و سفید شدن مو مفید است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط