روش تهیه سالاد آلمانی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد آلمانی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> آ<a style='color:#000' title='لمان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/germani-food-new.html'>لمان</a>ی,طرزتهیه <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> آ<a style='color:#000' title='لمان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/germani-food-new.html'>لمان</a>ی,آموزش <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> آ<a style='color:#000' title='لمان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/germani-food-new.html'>لمان</a>ی

طرز تهیه سالاد سیب زمینی آلمانی

مواد لازم سالاد آلمانی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیب زمینی پخته

500 گرم

100 گرم / 221 کالری

خیارشور

300 گرم

100 گرم / 12 کالری

شوید ساطوری شده

یک چهارم پیمانه

100 گرم / 25 کالری

خامه

نصف پیمانه

100 گرم / 350 کالری

تخم مرغ آب پز

چهار عدد

100 گرم / 147 کالری

آبلیمو

چهار قاشق سوپخوری

100 گرم / 5 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه سالاد آلمانی :

*. آکابانو : سیب زمینی، خیارشورها و دو عدد از تخم مرغ ها را به صورت حلقه ای خرد می کنیم.دو عدد تخم مرغ باقی مانده را نیز را رنده می کنیم.نمک، فلفل، آبلیمو و خامه را نیز مخلوط کرده و خوب هم می زنیم.

*. در ظرف سالاد ابتدا یک ردیف سیب زمینی سپس روی آن یک ردیف تخم مرغ و بعد خیارشور چیده و سس خامه را می ریزیم و شوید ساطوری شده را روی آنها می پاشیم.

خواص شوید :

*. فلاوانوئید موجود در روغن آن خاصیت باکتریایی دارد و با از بین بردن عفونت های میکروبی، اسهال را درمان می کند. به علت دارا بودن خاصیت ضدعفونی کننده برای حفظ غذا از آن استفاده می شود. با شل کردن عضله معده، نفخ را برطرف می کند. قولنج را در کودکان از بین می برد. به طور طبیعی تنظیم کننده انسولین به حساب می آید. ناراحتی های مربوط به قاعدگی را برطرف می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط