فتوش، سالادی باطعم متفاوت - آکابانو


,فتوش, <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a>ی باطعم متفاوت <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a>,فتوش,انواع <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a>مواد لازم سالاد فتوش :


نان مدیترانه ای

یک بسته

نامشخص

روغن

کمی

100 گرم / 900 کالری

گوجه فرنگی

دو عدد

100 گرم / 15 کالری

خیار

یک عدد

100 گرم / 15 کالری

پیاز قرمز

یک عدد

100 گرم / 36 کالری

تربچه

پنج عدد

100 گرم / 12 کالری

کاهو کوچک

یک عدد

100 گرم / 17 کالری

نعناع تازه

مقداری

100 گرم / 43 کالری

سیر

یک عدد

100 گرم / 120 کالری

لیمو ترش

سه عدد

100 گرم / 42 کالری

نمک و فلفل

مقداری

100 گرم / 0 کالری
طرزتهیه سالاد فتوش :


*. یک عدد نان مدیترانه ای را به صورت مربع های کوچک برش دهید، سپس در روغن داغ سرخ کنید تا برشته شود.

*. نان سرخ شده را روی دستمال قرار دهید تا روغن اضافی از بین برود.

*. اگر نمی خواهید از روغن استفاده کنید می توانید نان را در فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد به مدت پنج دقیقه قرار دهید تا برشته بشود.

*. دو عدد گوجه فرنگی و یک عدد خیار را با پوست یا بدون پوست و یک عدد پیاز قرمز را نگینی خرد کنید و در کاسه ای بریزید.

*. پنج عدد تربچه را باریک اسلایس کرده و اضافه کنید. یک عدد کاهوی کوچک با برگ های تازه و سبز روشن را درشت خرد کرده و اضافه کنید.

*. یک مشت برگ نعناع تازه هم داخلش بریزید و با هم مخلوط کنید. در انتها نان برشته را نیز اضافه کنید.نکات :


*. توجه داشته باشید سس این سالاد را باید هنگامی که قصد سرو دارید به سالاد اضافه کنید در غیر این‏صورت سالاد پژمرده شده و کیفیتش را از دست می دهد. برای تهیه سس این سالاد، آب دو تا سه عدد لیموترش تازه را با یک فنجان روغن زیتون و یک عدد سیر له شده یا رنده شده و یک قاشق غذاخوری سماق و یک دوم قاشق چای خوری زیره سبز و کمی نمک و فلفل مخلوط و به سالاد اضافه کنید.خواص نعناع :


*. نعنای کوهی یا نعنای فِری، از نظر کاربرد و خواص از نعنای معمولی که پروزش داده می شود، بسیار عالی تر، قوی تر و مؤثرتر است.این گیاه در دامنه ها و ارتفاعات متوسط رویش دارد. بو و عطر بسیار نافذی دارد و در کرم هایی که برای پوست ساخته می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد.این گیاه، گل های ریز و آبی رنگی دارد و قسمت های مورد استفاده این گیاه، گل، برگ و ساقه ی آن است.اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام