با این سالاد سفره تان را زیباتر کنید - آکابانو,با این <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> سفره تان را زیباتر کنید <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a>,انواع <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a>مواد لازم سالاد :گوجه سفت و بزرگ

4 عدد

100 گرم / 15 کالری

پیاز قرمز

4 عدد

100 گرم / 36 کالری

سیب زمینی

3 عدد

100 گرم / 75 کالری

رازیانه کوچک

یک پیاز

100 گرم / رازیانه کالری

خیار

یک عدد

100 گرم / 15 کالری

شاهی

⅓پیمانه

100 گرم / 20 کالری

روغن زیتون

3 قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

سرکه

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 22 کالری

آب لیمو ترش

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 26 کالری

خردل

یک قاشق چای‎خوری

100 گرم / 80 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

فلفل سیاه تازه آسیاب شده

به مقدار لازم

100 گرم / 22 کالریطرز تهیه سالاد :


*. شاهی را به شکل قطعات باریک خرد کنید. پیاز رازیانه کوچک، آن را به قطعات چوب کبریت‎های 3.5 سانتی‎متری برش دهید و ساقه‎های برگ دار رازیانه را برای تزیین گوجه‎ها نگه دارید.دانه‎های خیار را درآورده و به قطعاتی به اندازه چوب کبریت‎های 3.5 سانتی‎متری برش دهید.پیاز قرمز را پوست بگیرید و به شکل حلقه‎های باریک خرد کنید.سیب زمینی‎ها را در تابه‎ای کوچک قرار دهید و به قدری آب نمک در تابه بریزید که روی سیب زمینی‎ها را بپوشاند. آب را به جوش آورده.


*. برای 12 تا 15 دقیقه سیب زمینی‎ها را بپزید تا وقتی که چنگال را در آنها فرو می‎برید نرم باشند.تابه را از روی حرارت بردارید و سیب زمینی‎ها را به ظرفی از آب و یخ منتقل کنید تا سرد شوند.بعد از سرد شدن سیب زمینی‎ها، آنها را خشک کنید و به تکه‎هایی به طول 3.5 سانتی‎متر برش دهید.سر گوجه‎ها را ببرید و دور بیاندازید. با استفاده از قاشق دانه‎های گوجه‎ها را بیرون آورده و دور بیاندازید. گوجه‎ها را کنار بگذارید.در کاسه‎ای کوچک خردل، سرکه و آب لیمو را به هم بزنید. سپس به موادتان نمک و فلفل اضافه کنید.


*. روغن زیتون را افزوده و به آرامی هم بزنید. سس به دست آمده را کنار بگذارید.در کاسه‎ای با اندازه متوسط سیب زمینی‎ها، رازیانه، خیار، شاهی و پیاز را ترکیب کنید.سس را افزوده و به آرامی هم بزنید تا با مواد ترکیب شود. سالاد را بین گوجه‎ها تقسیم کرده و با ساقه‎های رازیانه آنها را تزئین کنید.خواص خردل :


*. رخسار را پاکیزه می کند، لکه های بدرنگ و اثر خون مردگی را می زداید، ورم گرم و مزمن را نرم می کند، در علاج درد مفاصل و عرق النساء داروی مؤثری است، رطوبت سر را بر می چیند،برای تب های کهنه مفید است.اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام