سالاد رومانسکو، سالاد فرکتالی - آکابانوطرز تهیه <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> سرد سنتی کُره, اموزش <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> سرد سنتی کُره, <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> سرد سنتی کُره, مواد لازم <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> سرد سنتی کُره, <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> نائنگچیمواد لازم برای سالاد رومانسکو :رومانسکو

2 عدد

نامشخص

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

کرفس

2 شاخه

100 گرم / 13 کالری

یک پیاز قرمز بزرگ یا یک پیاز قرمز کوچک

نصف یک پیاز

100 گرم / 36 کالری

برگ جعفری تازه

1 فنجان

100 گرم / 34 کالری

کبر

2 قاشق غذاخوری

نامشخص

پوست لیموی رنده شده

1 قاشق چایخوری

100 گرم / 9 کالری

فلفل سیاه، تازه آسیاب شده

به مقدار لازم

100 گرم / 22 کالریمواد لازم برای سس سالاد رومانسکو :سیر

1 حبه

100 گرم / 120 کالری

سرکه

3 قاشق غذاخوری

100 گرم / 22 کالری

نمک

نیم قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

روغن زیتون

ربع فنجان

100 گرم / 900 کالریروش تهیه سالاد رومانسکو :


*. هر رومانسکو را به چهار قسمت ببرید. مغز سفت آن را جدا کنید و برگ های سبز را دور بریزید. دوباره از طول ببرید. آن را در سبد بخارپز گذاشته و روی قابلمه پر از آب بگذارید تا بخارپز شود، فراموش نکنید که سبد با آب فاصله داشته باشد. روی گل های رومانسکو کمی نمک بزنید. آب را بجوشانید. در قابلمه را بگذلارید تا حدود 10 دقیقه بخارپز شود و نرم گردد. سپس گل های را از بخارپز دربیاورید و در کاسه بریزید تا سرد شوند.

*. کرفس ها را باریک برش بزنید و خرد کنید. پیاز قرمز را خرد کنید و آن را در کاسه ای ریخته و رویش آب بریزید. این باعث می شود که مزه آن بهتر شود و در سالاد مزه خام بدی ندهد. سیر را با سمت مسطح چاقو له کنید و آن را خرد نکنید و در کاسه کوچکی بریزید. سرکه و نمک بزنید و هم بزنید تا نمک حل شود.

*. سپس روغن زیتون اضافه کنید. گل های بزرگتر رومانسکو را خرد کنید و در کاسه سرو کنید. کرفس، پیاز، جعفری، کبر و پوست لیمو را اضافه کنید. حبه سیر را از سس جدا کنید و سس را به سالاد بزنید. خوب مخلوط کنید تا سس کاملاً پخش شود. بگذارید حداقل 15 دقیقه و ترجیحاً یک ساعت بماند.برای سرو کردن روی آن فلفل سیاه تازه آسیاب شده بپاشید.تابحال با رومانسکو غذا پخته اید؟

طرز تهیه <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> سرد سنتی کُره, اموزش <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> سرد سنتی کُره, <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> سرد سنتی کُره, مواد لازم <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> سرد سنتی کُره, <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> نائنگچی

*. این سبزی که به آن گل کلم رومانسکو یا بروکلی رومانسکو هم می گویند، در واقع از خانواده براسیکا است و شبیه فرکتال های ریاضیاتی است. در واقع این گیاه آنقدر جالب و زیباست که دلتان نمی آید آن را بخورید. رومانسکو از لحاظ مزه و طعم بیشتر به گل کلم نزدیک است تا به بروکلی و از هر دوی آنها مزه ملایم تر و تردتری دارد. در زیر دستور تهیه سالادی از آن را آورده ایم.

اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام