سالاد مخصوص گوجه جیمی - آکابانو,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> مخصوص گوجه  جیمی <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> مخصوص گوجه  جیمی,گیاهی های خوشمزه مقوی,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a>,انواع <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a>مواد لازم سالاد مخصوص گوجه جیمی :تن ماهی

به مقدا رلازم

100 گرم / 315 کالری

هندوانه یا تخم کدو

به مقدا رلازم

نامشخص

زیتون سیاه

یک مشت

100 گرم / 200 کالری

نمک

مقداری

100 گرم / 0 کالری

ریحان

به مقدا رلازم

100 گرم / 40 کالری

سرکه

۲ قاشق

100 گرم / 22 کالری

روغن زیتون

۶ قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

گوجه فرنگی

به مقدا رلازم

100 گرم / 15 کالریطرز تهیه سالاد مخصوص گوجه جیمی :


*. کلید خوشمزه شدن این سالاد، در استفاده کردن از گوجه فرنگی های تازه و قرمز است. پس از سایزهای مختلف گوجه فرنگی استفاده کنید ولی همه برش ها به یک شکل باشد تا بتوان نظم را در سالاد ببینید. گوجه فرنگی کوچک تر را اصلا برش نزده و به همان شکل استفاده کنید.


*. گوجه فرنگی ها را شسته و منظم برش بزنید و درون یک ظرف بچینید و گوجه فرنگی های ریز را به همان حال بگذارید تا زیباتر شود و ۶ قاشق غذاخوری روغن زیتون همراه با ۲ قاشق سرکه قرمز اضافه کرده و به خوبی هم بزنید. ریحان را شسته و برگ های ریز آن را جدا کنید و روی سالاد ریخته و مقداری نمک همراه با سبزی های خشک روی گوجه ها بریزید.


*. در مرحله بعد یک مشت زیتون سیاه به مواد اضافه کنید، البته قبل از اضافه کردن هسته آن را بیرون بیاورید. تلفیق رنگ قرمز و مشکی کنار هم یک اثر هنری به وجود می آورد.می توانید از دانه هندوانه یا تخم کدو روی مواد بپاشید قطعا از مزه آن لذت می برید.در آخر تن ماهی را باز کرده و به سالاد اضافه کنید. ماهی ها را از هم جدا کرده تا زیباتر به نظر آیند. سالاد گوجه جیمی آماده است پس از آن لذت ببرید.


خواص هندوانه :


*. تخم هندوانه نیز فشار خون بالا را پایین می آورد و می توان از ریشه این میوه نیز برای جلوگیری از خونریزی استفاده کرد.این گیاه عناصر زیادی دارد و باعث می شود انسان با استفاده از آن طی چند روز بویژه در تابستان از آب و ویتامین های مختلف بی نیاز باشد. خوردن هندوانه ده ها برابربیشتر از سبزی جات و گوشت مفید است.92 درصد هندوانه آب است و باقی کمی مواد زلال و روغنی است. میزان قند هندوانه 8 درصد و سرشار از ویتامین های آ و ث است. حتی هندوانه برای معالجه بیماری های کلیه نقرس و بواسیر نیز موثر است.


اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام