وقتی سالاد مثل چلوکباب می شود! - آکابانو

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> مغذی,انواع <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> مغذی,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='الویه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/2013112416853.html'>الویه</a>

سالاد میوه

*. به نقل از آکابانو : تصمیم می گیرید، سالاد بیشتر بخورید که اضافه وزن پیدا نکنید اما آن قدر سس مایونز و سس های آماده و چرب بازار را به سالادتان می زنید و چربی وارد بدن تان می کنید که چاقی ناشی از خوردن سالاد از یک پرس چلوکباب هم بیشتر می شود. مایونز زدن به سالاد یا استفاده از سس های آماده سالاد، به دلیل این است که بلد نیستید سس کم کالری برای سالادتان درست کنید. با این روش ها می توانید چند سس خوشمزه برای سالادتان درست کنید.

عسل و لیمو

*. یک چهارم فنجان آبلیموی تازه، یک قاشق غذاخوری عسل و یک موسیر خرد شده را با هم مخلوط کنید و به آرامی نصف فنجان روغن زیتون را به آن اضافه کنید تا کاملا با هم مخلوط شوند. در آخر سس را با نصف قاشق چایخوری نمک و یک چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه مزه دار کنید.

سرکه ایتالیایی

*. سه چهارم فنجان روغن زیتون، یک چهارم فنجان سرکه قرمز، 2 قاشق غذاخوری جعفری ریز خرد شده و یک قاشق غذاخوری آویشن خرد شده را با هم مخلوط کنید و روی سالاد بریزید. این سس را می توانید با ساندویچ هم مصرف کنید.

بالزامیک و خردل

*. یک سوم فنجان روغن زیتون، 3 قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک، 2 قاشق غذاخوری سس خردل را با نصف قاشق چای خوری نمک و یک چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه مخلوط کنید و روی سالاد بریزید. این سس اشتهاآور است.

ریحان و سیر

*. نصف فنجان ریحان خرد شده، یک حبه سیر له شده، نصف قاشق چای خوری نمک، 2 قاشق غذاخوری آبلیموی تازه و یک سوم فنجان روغن زیتون را با هم مخلوط کنید. این سس خوشمزه را علاوه بر سالاد، می توانید روی پاستا هم بریزید.

سبزی ها

*. 2 هویج بزرگ، یک موسیر، یک تکه کوچک زنجبیل، 2 قاشق غذاخوری سرکه و یک قاشق غذاخوری سس سویا را در غذاساز بریزید و یک دقیقه بزنید تا خوب مخلوط شوند. بعد یک قاشق غذاخوری کنجد و یک سوم فنجان روغن زیتون را به مخلوط اضافه کنید. این سس طعم غذاهای چینی دارد.

لیمو و موسیر

*. یک چهارم فنجان روغن زیتون، یک چهارم فنجان آبلیموی تازه، 2 قاشق غذاخوری شکر و یک موسیر خرد شده را با هم مخلوط کنید و در نهایت آن را با نمک و مقداری که دوست دارید فلفل سیاه مزه دار کنید.

خواص ریحان :

*. دم کرده برگ ریحان اثر ضد تشنج درد مقوی و مدر است.دم کرده برگ ریحان معالج سردردهای میگرن و عصبی است.

*. خوردن ریحان دستگاه هاضمه راتقویت می کند.نوشیدن یک فنجان دم کرده ریحان نفخ و گاز معده را از بین می برد.

*. برگ ریحان درمان کننده ناراحتیهای حاصل از نیش حشرات است کافی است که محل گزش حشرات را با برگ ریحان ماساژ دهید خارش و درد را برطرف می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام