در ماست و سالادتان جوانه گندم بریزید - آکابانو

<a style='color:#000' title='خواص جوانه گندم' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401302859.html'>خواص جوانه گندم</a>,<a style='color:#000' title='خواص جوانه گندم برای مو' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401302859.html'>خواص جوانه گندم برای مو</a>,<a style='color:#000' title='خواص جوانه گندم و ماش' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401302859.html'>خواص جوانه گندم و ماش</a>

خواص جوانه گندم برای پوست

*. به نقل از آکابانو : جوانه های غلات و دانه ها سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی اند و در گروه سبزی ها قرار می گیرند.

*. ماش، عدس، گندم، جو و شنبلیله، دانه هایی هستند که بیش از همه برای تهیه جوانه مناسب هستند.

*. طی جوانه زدن، نشاسته، پروتئین و چربی های موجود در دانه به واحدهای قابل هضم و جذب تری تبدیل می شوند .

*. در این فرآیند میزان ویتامین، املاح معدنی و پروتئین دانه افزایش، اما کالری و کربوهیدرات هایش کاهش می یابد زیرا نشاسته موجود در گندم، برای تأمین املاح و ویتامین ها مصرف می شود.

*. اگر چه نشاسته موجود در جوانه ها کمتر می شود اما نباید در مصرف آن زیاده روی کرد چون ارزش غذایی 4 قاشق غذاخوری جوانه گندم، معادل یک واحد نان است. به عبارت ساده تر، 100 گرم گندم، 500 کیلوکالری و 100 گرم جوانه گندم، 200 کیلوکالری انرژی دارد.

*. ویتامین B موجود در جوانه گندم نیز نقش موثری در تعادل سیستم عصبی دارد و مصرف آن در کسانی که دچار اختلالات خواب (کم خوابی) یا استرس هستند، باعث آرامش خاطر، تقویت اعصاب و رفع بی خوابی و بهبود عملکرد طبیعی اعصابشان می شود و احساس خستگی مفرط، ضعف و بی حالی را کاهش می دهد.

جوانه در ماست :

*. جوانه گندم به دلیل داشتن ویتامین های E، سلنیوم و منیزیم، رادیکال های آزاد را حذف می کند و به تقویت سیستم ایمنی و فعالیت های مغز کمک می کند. بهترین روش مصرف جوانه گندم به صورت تازه است نه پودر یا خشک شده آن.

*. می توان جوانه ها را به انواع سالادها افزود و به میزان مناسب همراه غذا خورد یا به ماست اضافه کرد. به این ترتیب هم تنوع و هم ارزش غذایی سالاد افزایش می یابد.

*. توصیه می شود جوانه گندم را در غذای بچه های زیر 2 سال هم بریزید اما به دلیل طعم خاص آن، بهتر است برای بچه های بین سنین 5-2 سال، آن را به ماست اضافه کنید. در صورتی که کودک بالای 5 سال است، حتماً جوانه ها را به سالاد بیفزایید.

*. مصرف جوانه همراه با سالاد یا ساندویچ های خانگی، میان وعده ای مناسب برای تمام افراد به خصوص دانش آموزان است.

خواص جوانه گندم :

*. جوانه گندم سرشار از ویتامین های E و C است. از همین رو یک ضد لک قوی به شمار می رود و مصرف آن به صورت خوراکی یا ماسک، از ایجاد لکه های ناشی از آفتابجلوگیری می کند. امروزه از جوانه گندم و عصاره آن در تهیه انواع کرم ها و لوسیون های بهداشتیاستفاده می شود زیرا پودر جوانه گندم، خاصیت نرم و مرطوب کنندگی دارد و برایپوست های خشک بسیار مفید است. از طرف دیگر، از بروز چین و چروک های ریز ناشی از خشکی پوست ممانعت کرده و در واقع یک ضد چروک قوی به شمار می آید. به اعتقاد برخی از متخصصان پوست ، مو و زیبایی ، جوانه گندم در درمان انواع جوش صورت و ناراحتی پوستی موثر است و بدین منظور میتوانید از ماسک جوانه گندم استفاده نمائید .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام