طرز تهیه سالاد کاهو پیچ و کلم با زیره - تهیه سس با زیره - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد کاهو و کلم و زیره را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم 

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> کاهو پیچ و کلم با <a style='color:#000' title='زیره' href='http://www.akairan.com/health/adviejat/6194.html'>زیره</a>,طرز تهیه 

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> کاهو پیچ و کلم با <a style='color:#000' title='زیره' href='http://www.akairan.com/health/adviejat/6194.html'>زیره</a>,روش تهیه 

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> کاهو پیچ و کلم با <a style='color:#000' title='زیره' href='http://www.akairan.com/health/adviejat/6194.html'>زیره</a>

سالاد کاهو پیچ و کلم با زیره

مواد لازم سالاد کاهو و کلم و زیره :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پیاز قرمز

کوچک کاملا خرد شده 1 عدد

100 گرم / 36 کالری

سس مایونز

1 قاشق

100 گرم / 691 کالری

سرکه بالزامیک

2 قاشق

100 گرم / 22 کالری

روغن زیتون یا کنجد

1/3 لیوان

100 گرم / 900 کالری

دانه زیره

1 قاشق چایخوری

100 گرم / 15 کالری

نمک

نصف قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

کاهو پیچ خرد شده

1 عدد

100 گرم / 17 کالری

کلم سفید خرد شده

1/2 عدد

100 گرم / 27 کالری

فلفل

به میزان دلخواه

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه سالاد کاهو و کلم و زیره :

*. به نقل از آکابانو : دانه های زیره را در تابه کوچکی بریزید و روی حرارت بالا قرار دهید تا دانه ها کاملا گرم شوند اما به رنگ قهوه ای در نیایند. آنها را به روش دلخواه خود آسیاب کنید.

*. سس مایونز و سرکه بالزامیک را باخوب باهم مخلوط کنید. سپس کم کم روغن زیتون را اضافه کنید و آرام آرام هم بزنید تا سس حالت امولسیون پیدا کند. در نهایت زیره آسیاب شده و نمک و فلفل را اضافه کنید.

*. پیاز خرد شده، کاهو پیچ و کلم سفید را به کاسه سالاد منتقل کنید و سس را روی آن بریزید. 15 تا 20 دقیقه قبل از سرو کردن سالاد آن را در یخچال قرار دهید.

خواص کاهو :

*. سلولز موجود در کاهو حجم مواد داخل روده و حرکات روده را افزایش می دهد که این امر درمان یبوست را آسان می سازد. کاهو برای رفع بی خوابی نیز مؤثر است؛ زیرا دارای ماده ای خواب آور به نام لکتوکاریوم است که حاوی کربوهیدرات است. این ماده غذایی برای درمان دیابت ماده غذایی مناسب است و افراد دیابتی می توانند به راحتی از آن استفاده کنند. استفاده از کاهو به علت داشتن املاح فراوان - به خصوص منگنز و روی - برای جلوگیری از ریزش و سفید شدن مو مفید است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط